LM: Czwarta porażka mistrza Polski, MKS Selgros Lublin ponownie pokonany przez IK Sävehof

W meczu 4. kolejki grupy D Ligi Mistrzyń 2015/2016, MKS Selgros Lublin, mistrz Polski, ponownie okazał się słabszy od szwedzkiego IK Sävehof.

Tomasz Rosiński

W pierwszym starciu obydwu drużyn mistrz Szwecji pokonał w Lublinie MKS 34:21 i tym razem lublinianki chciały się zrewanżować swojemu rywalowi za tamtą porażkę.

Lubelski zespół spokojnie rozpoczął piątkową rywalizację (3:3 w 10. minucie), ale w pewnym momencie sprawy w swoje ręce postanowiła wziąć rozgrywająca Alesia Migdaliowa, po której rzucie przyjezdne w 15. minucie prowadziły 6:3.

Mimo niekorzystnego rezultatu, zawodniczki IK ambitnie walczyły w każdej akcji i już po 180 sekundach na tablicy świetlnej widniał remis 6:6. Nie do zatrzymania były Tilda Olsson i Stine Lund Andreassen, dzięki którym miejscowa drużyna wypracowała sobie w 25. minucie trzy bramki przewagi (11:8) i taki stan utrzymał się już do końca pierwszej odsłony potyczki.

Po zmianie stron podopieczne Sabiny Włodek starały się dotrzymywać kroku szwedzkiej drużynie, zaś w 40. minucie potrafiły jej nawet odskoczyć na jedno trafienie po udanej akcji w wykonaniu Małgorzaty Roli (16:17).

Wydawało się, że szczypiornistki z Lubelszczyzny są na fali i będą chciały narzucić swój styl gry (22:22 w 54. minucie), jednakże w ostatnim fragmencie konfrontacji popełniły one błędy własne, które z zimną krwią wykorzystały Mellegard i spółka (27:24). Tym samym czwarta przegrana MKS-u Lublin w LM stała się faktem.

IK Sävehof - MKS Selgros Lublin 27:24 (14:11)

IK Sävehof: Bundsen, Eriksson - Eliasson, Enhoring, Eriksson 8, Jensen, Kronell, Lindvall-Haggren 1, Mellegard 5, Olsson 2, Petterson 1, Sand 2, Tegstedt, Ekenman-Fernis 2, Andreassen 6.