Super Cup 2015: Zwycięstwa Niemców i Słoweńców, osiem bramek graczy z PGNiG Superligi

Niemcy pokonały Brazylię, a Słowenia okazała się lepsza od Serbów w pierwszym dniu turnieju Super Cup 2015. Osiem bramek dla wspomnianych drużyn zdobyli zawodnicy występujący na co dzień w klubach PGNiG Superligi.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Niemiecka drużyna dość gładko pokonała nieprzewidywalną ekipę Brazylijczyków. Po wyrównanym początku meczu (4:4 w 8. minucie), podopieczni Dagura Sigurdssona zdominowali rywali, w 26. minucie prowadząc już 13:8. Do końca meczu gospodarze nie oddali już inicjatywy.

Islandzki szkoleniowiec reprezentacji Niemiec dał w piątek szansę gry kilku mniej znanym zawodnikom. Ze względu na kontuzje na zgrupowaniu nie zjawili się m.in. Paul Drux i Patrick Wiencek. Sigurdsson musiał szukać zmienników i w efekcie debiutów w drużynie narodowej doczekali się Rune Dahmke i Jannick Kohlbacher.

Do przerwy przewaga niemieckiego zespołu stopniała do trzech goli (12:15), jednak tuż po zmianie stron gracze Sigurdssona szybko odskoczyli Brazylijczykom. Na kwadrans przed końcem zawodów było już 22:14, a ostatecznie Niemcy wygrali 29:20.

Dwa gole dla Bundesteamu zdobył skrzydłowy Vive Tauronu Kielce, Tobias Reichmann. Takim samym dorobkiem mógł pochwalić się Brazylijczyk Jose Guilherme de Toledo, który według hiszpańskich mediów znalazł się na celowniku Orlen Wisły Płock.

W drugim piątkowym spotkaniu Słoweńcy pokonali Serbię 23:21. Gracze Veselina Vujovicia kapitalnie rozpoczęli potyczkę z Orłami, w 16. minucie prowadząc już 11:5. Serbowie jednak nie odpuścili i przed przerwą zmniejszyli straty do jednej bramki (11:12), a w 41. minucie wyszli nawet na prowadzenie 14:13. Końcówka meczu należała do Słoweńców, którzy w 57. minucie wygrywali 23:18 i byli już pewni triumfu.

Trzy bramki dla reprezentacji Słowenii zdobył Uros Zorman. W serbskiej ekipie wystąpiło dwóch graczy Orlen Wisły Płock - Nemanja Zelenović rzucił jedną bramkę, a Ivan Nikcević zapisał na swym koncie dwa gole.

W sobotę Niemcy spotkają się z Serbami (godz. 15:30), a Słoweńcy zmierzą się z Brazylijczykami (godz. 17:45). W niedzielę rozegrane zostaną decydujące mecze.

Super Cup 2015, Flensburg:

Niemcy - Brazylia 29:20 (15:12)
Najwięcej bramek: dla Niemiec - Uwe Gensheimer 7, Steffen Fäth 4, Fabian Wiede, Martin Strobel, Erik Schmidt - po 3, [...] Tobias Reichmann 2; dla Brazylii - Joao da Silva 4, Leonardo Santos, Fernando Pacheco - po 3.

Serbia - Słowenia 21:23 (11:12) Najwięcej bramek: dla Serbii - Darko Djukić 5, Mijajlo Marsenić, Zarko Sesum - po 3, [...] Ivan Nikcević 2, Nemanja Zelenović 1; dla Słowenii - Klemen Cehte 6, Gasper Marguc 5, Luka Zvizej 4, [...] Uros Zorman 3.