Croatia Cup: Czarnogóra z Macedonią na remis

W drugim dniu turnieju Croatia Cup w Umagu reprezentacja Macedonii zremisowała z Czarnogórą 30:30. Zespół Ivicy Obravana w ostatnich minutach odrobił do rywali dwubramkową stratę.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Sobotnie spotkanie długo układało się po myśli macedońskiego zespołu. Jeszcze 46. minucie niezawodny Kirył Łazarow wysunął swoją drużynę na prowadzenie 25:23, jednak kłopoty Macedończyków miały dopiero nadejść.

Od wspomnianego trafienia Łazarowa, Czarnogórcy zdobyli pięć bramek z rzędu i w 52. minucie wygrywali 28:25. Wszystko wskazywało na to, że czarnogórska drużyna nie straci już prowadzenia, tym bardziej, że 58. minucie po golu Vuko Borozana mieli dwa trafienia przewagi nad rywalami (30:28).

Macedończycy w ostatnich sekundach odrobili jednak straty. Dystans do rywali zmniejszył najpierw Gocze Olejski, a decydującą bramkę zdobył w samej końcówce Filip Łazarow.

Zespół Ivicy Obravana zakończył rywalizację w Umagu z remisem i porażką na koncie. Czarnogórcy w niedzielę rozegrają drugie spotkanie, a ich rywalem będą gospodarze turnieju.

Croatia Cup, Umag:

Macedonia - Czarnogóra 30:30 (17:18) Najwięcej bramek: dla Macedonii - Dejan Manaskow 7, Kirył Łazarow 6, Żarko Peszewski 4; dla Czarnogóry - Vuko Borozan 7, Fahrudin Melić, Stefan Cavor, Vuk Lazović, Milos Vujović - po 3, [...] Branko Vujović.