WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis
)

Kadra Michaela Bieglera po staremu. Polacy wciąż nie potrafią atakować

Turniej w Gdańsku był jednym z głównych testów reprezentacji Polski przed finałami mistrzostw Europy. Egzaminowi poddani zostali przede wszystkim zawodnicy drugiego planu. Mecze z Rosją (27:21) i Hiszpanią (20:23) były selekcją negatywną.
Kamil Kołsut
Kamil Kołsut

Warto szukać nowych twarzy...

Michael Biegler eksperymentów nie lubi. Przez dwa lata pracy Niemiec unikał ryzyka - w kadrze nie widzieliśmy zbyt wielu nowych twarzy. A turniej w Gdańsku pokazał, że dobrze jest szukać. Na tle Rosjan i Hiszpanów z dobrej strony pokazał się Maciej Gębala. 19-latek nie jest zawodnikiem, który już dziś może być fundamentem drużyny narodowej. Mecze towarzyskie pokazały jednak, że warto dawać mu szanse i budować na nim przyszłość.

Bardziej doświadczeni kadrowicze ciepło komentowali także postawę innego młodziana, Macieja Majdzińskiego. - Jestem pod wrażeniem jego dynamiki, skoczności i rzutu, które pokazał na treningach - podkreśla w rozmowie z WP SportoweFakty rozgrywający, Rafał Gliński.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (3):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • jayjay 0
  Autor artykułu był pijany jak go pisał. Trzeba mieć niezły tupet by napisać: "Michael Biegler eksperymentów nie lubi. Przez dwa lata pracy Niemiec unikał ryzyka - w kadrze nie widzieliśmy zbyt wielu nowych twarzy." gdy każdy normalny pamięta że Biegler przez 2 lata sprawdził chyba każdego w tej lidze co umie chwycić piłkę. Ilość zawodników jaka przewinęła się przez zgrupowania była dużo większa niż przez 7 lat u Wenty. Biegler dokonał solidnego odmłodzenia kadry (Łucak, Daszek, Masłowski, Szyba, Krajewski, Rojewski itp., specjalnie nie piszę o Syprzaku i Wyszu, oni byli już u Wenty i prezentują europejski poziom), a że na trzon wybiera starych, doświadczonych to chyba normalne. Nie jest samobójcą, co ma zrobić jak lepszych nie ma?
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Petrochemia 0
  Tak - trener reprezentacji Polski jest selekcjonerem co podkreślałem zawsze przy tego typu postach jak twój. Uwierz mi, że Biegler wiedział jakich ma zawodników, a co on testował to tylko on wie. Może testował zagrywkę na ostatnie 10 sekund? Wiesz to? Nie wiesz, nikt nie wie, ale każdy oczekuję, że Orzechowskim na rozegraniu pykniemy Hiszpanów. Przegraliśmy -4 z Hiszpanami. Znajdź mi trenera, który powoła kogoś gorszego od Orzechowskiego(wg. Bieglera), kogoś gorszego od Masłowskiego i tak dalej i tak dalej. I oczekuj lepszej gry, wyniku czy czego tylko chcesz. Powiem Ci szczerze, że boję się podawać nazwisk ich zastępców, wyłączając wynalazki reprezentacyjne typu Gębala, Majdziński, którzy grają w rezerwach tylko i wyłącznie z uwagi na wiek i perspektywę. Każde inne nazwisko to jest śmiech, Przybylski to jest śmiech, a co dopiero dalej. Szyba? 2-3 mecze podobnie jak Łuczak, ale reszta to jest poziom Konitza aktualnie. Macie porównanie Kus za Musę i Grabara i co Wy tam macie na środku obrony? Na Wisłę starczyło, ale Europa pokazała wasze braki. I dalej chcesz mi wmówić, że ktoś inny niż Biegler spokojnie, bo przecież Biegler nie ma warsztatu żadnego, jest w stanie osiągnąć z miejsca inne wyniki? Czego oczekujesz od Masłowskiego czy Orzechowskiego, który grają 4 raz ze sobą w takim zestawieniu, że dadzą radę zawodnikom typu Dujshebaev... Albo pojedynek Morros vs. Orzechowski :D Do brzegu... -4 z Hiszpanami w tym składzie to mega wyniki, Hiszpanie nie grali tak jak My w optymalnym zestwieniu, ale umówmy się... ale ich trzeci garnitur pyknąłby nasz drugi..
  HBL Ktoś chyba dobiera zawodników , prawda ? Co do Karola, to gdy jest Lijewski , Szyba, i Jurkiewicz, to Ci zawodnicy tworzą realne zagrożenie rzutem z drugiej linii i Karol ma miejsce. Przy Małowskim i Orzechu jest brak zagrożenie i wtedy wystarczy podwyższyć pod Karola. Proste ? proste. Biegler tego nie wie. Czy Ty naprawdę nie widzisz ze ten gość nie potrafi ułożyć gry i opracować strategii na gry w ataku.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • HBL 0
  Ktoś chyba dobiera zawodników , prawda ? Co do Karola, to gdy jest Lijewski , Szyba, i Jurkiewicz, to Ci zawodnicy tworzą realne zagrożenie rzutem z drugiej linii i Karol ma miejsce. Przy Małowskim i Orzechu jest brak zagrożenie i wtedy wystarczy podwyższyć pod Karola. Proste ? proste. Biegler tego nie wie.
  Czy Ty naprawdę nie widzisz ze ten gość nie potrafi ułożyć gry i opracować strategii na gry w ataku.
  Petrochemia Fachowiec... trio Orzechowski, Masłowski i Konitz miałoby problemy w pucharze EHF, a co dopiero z Hiszpanami. Oceniasz fach Bieglera gdzie nie miał dwóch podstawowych zawodników? Jurkiewicza i Lijewskiego. Do tego Syprzak. Orzechowski, Konitz to 5 liga europejska, Masłowski w drugiej. Gliński? Kto to jest? Kiedyś chyba grał u Was nie? Jak obrona wychodzi daleko to Bielecki ma nie grać? Nie myślałem, że tak łatwe jest wyłączenie Bieleckiego, muszę koniecznie o tym w Płocku powiedzieć. Lece do Cadenasa :D serio! pomyśl, Bielecki co raz lepiej asystuje(mówi się to od jakiś 2 lat, żadna nowość), może właśnie to jest ćwiczone. Każdy, sobie może zamarzyć, że z Polakami to podwyższmy pod Bieleckiego i się samo wygra.. Poza tym, Hiszpanie od początku wyszli wysoko, a grać trzeba.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (3)