Trudna przeprawa lidera w Tarnowie!

W 9. kolejce I ligi grupy B SPR Tarnów podejmował aktualnego lidera, zespół Ostrovii Ostrów Wlkp. Goście w pierwszej połowie osiągnęli dużą przewagę, ale po przerwie tarnowianie odrobili straty i mecz rozstrzygnął się dopiero w ostatnich sekundach.

Piotr Sądowicz

Jako pierwszy na listę strzelców w tym spotkaniu wpisał się Damian Misiewicz, a następnie szybko do wyrównania doprowadził Krzysztof Łyżwa. W 4. minucie bramkę na 3:3 zdobył Łukasz Nowak. Od tej pory na parkiecie lepiej spisywali się goście, którzy zdobyli pięć goli z rzędu i w 11. minucie prowadzili 8:3. Następnie bramkę dla gospodarzy trafił Sławomir Karwowski, jednak przyjezdni odpowiedzieli trzema kolejnymi trafieniami. W 16. minucie drogę do tarnowskiej bramki znalazł Mariusz Kuśmierczyk i Ostrovia prowadziła już 13:6. W tym momencie o drugi czas w tym meczu poprosił trener SPR-u, Bartłomiej Jarosz. Wskazówki udzielone przez tarnowskiego szkoleniowca wyraźnie pomogły jego podopiecznym, bo do końca pierwszej połowy rzucili pięć bramek, a sami stracili tylko jedną.

Druga połowa była o wiele bardziej wyrównana niż pierwsza część gry. W 39. minucie szczypiorniści SPR-u po golu Łukasza Szatki doprowadzili do remisu 16:16, a chwilę później trafił Marcin Wajda i gospodarze wyszli na prowadzenie. Pięć minut później to przyjezdni ponownie prowadzili dwoma bramkami 21:19. Między 53. a 57. minutą tarnowianie trzykrotnie pokonali bramkarza Ostrovii i to oni prowadzili 25:24. W końcówce ważne bramki dla gości zdobył Łyżwa i 58. minucie było 27:25 dla Ostrovii. Minutę przed końcem bramkę dla gospodarzy na 27:28 zdobył Karwowski. Następnie zawodnicy Ostrovii stracili piłkę i SPR miał szansę na wywalczenie remisu. Tuż przed końcową syreną bohaterem został bramkarz z Ostrowa Wlkp. Maciej Adamczyk, który obronił rzut Daniela Dutki.

Ostrovia dzięki wygranej w Tarnowie umocniła się na pozycji lidera I ligi grupy B. SPR po dwóch wygranych z rzędu, tym razem musiał przełknąć gorycz porażki. W przyszłym tygodniu SPR zmierzy się na wyjeździe z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski, natomiast Ostrovia zagra u siebie z Siódemką Miedź Legnica.

SPR Tarnów - KPR Ostrovia Ostrów Wielkopolski 27:28 (11:14)

SPR: Ciochoń, Nowak M., Barnaś - Misiewicz 5, Szatko 5, Karwowski 5, Kubisztal 4, Dutka 2, Wajda 2, Grzesik 1, Sanek 1, Nowak Ł. 1, Kowalik 1, Niemiec M., Jewuła, Niemiec B.