Bundesliga: Ekipa Grabarczyka poległa w Kilonii, czerwona kartka Polaka. Gębala i spółka lepsi od TBV Lemgo

W niedzielnych pojedynkach DKB Handball Bundesligi, HSV Hamburg (Piotr Grabarczyk) przegrał na wyjeździe z THW Kiel, natomiast SC Magdeburg (Maciej Gębala) pokonał przed własną publicznością TBV Lemgo.

Tomasz Rosiński
PAP/Adam Warżawa / PAP/Adam Warżawa

Ekipa z Hamburga w poprzedniej serii gier w ostatniej sekundzie konfrontacji straciła punkt w starciu z Rhein-Neckar Löwen i tym razem chciała także postawić trudne warunki gry faworyzowanej drużynie THW. Jednak przyjezdni dotrzymywali kroku gospodarzom tylko przez pierwszy kwadrans (8:7), zaś około 20. minuty rywalizacji coraz bardziej zaczęli przyspieszać mistrzowie Niemiec, którzy w 25. minucie objęli prowadzenie 12:9, zaś I odsłonę wygrali 13:11.

Po zmianie stron HSV pragnęło podjąć rękawicę (14:13 w 35. minucie), lecz kilończycy dzięki skutecznym interwencjom Niklasa Landina i dobrym rzutom Niclasa Ekberga odjechali gościom na cztery trafienia (18:14) w 39. minucie potyczki. Od tego momentu podopieczni Alfreda Gislasona tylko kontrolowali boiskowe wydarzenia, ostatecznie triumfując 29:23.
39 sekund po pierwszym gwizdku meczu THW Kiel - HSV Hamburg Piotr Grabarczyk za nieprzepisowe zagranie został ukarany czerwoną kartką (screen: handball-world.com) 39 sekund po pierwszym gwizdku meczu THW Kiel - HSV Hamburg Piotr Grabarczyk za nieprzepisowe zagranie został ukarany czerwoną kartką (screen: handball-world.com)
Zespół z Kilonii do zwycięstwa poprowadziło trio Ekberg - Duvnjak - Vujin, które zdobyło w sumie 21 bramek dla swojego klubu. Natomiast najwięcej trafień dla hamburczyków - po pięć - wywalczyli Hans Lindberg i Casper Mortensen, zaś Piotr Grabarczyk (odpowiedzialny w szczególności za grę w defensywie) nie zdobył żadnego gola, otrzymując już w 39 sekundzie gry czerwoną kartkę. Maciej Majdziński (HSV Hamburg) znalazł się poza składem meczowym.
Zawodnicy z Magdeburga grają w tym sezonie w kratkę i po remisie z MT Melsungen oraz porażce z ekipą SG Flensburg-Handewitt w niedzielę okazali się zdecydowanie lepsi od Lemgo, wygrywając 36:29. Polski obrotowy Gębala zakończył starcie z zerowym dorobkiem bramkowym, zaś debiut w Bundeslidze zaliczył znany z gry w Orlen Wiśle Płock Nemanja Zelenović, który zapisał na swoim koncie 3 trafienia.

Szczypiorniści z Flensburga musieli triumfować w spotkaniu z ThSV Eisenach, żeby nie stracić kontaktu z czołową dwójką rozgrywek i dopięli swego, pokonując pewnie rywala 32:24. Także zdecydowanie zwycięstwo nad TVB 1898 Stuttgart zanotował TSV Hannover-Burgdorf.