Świetna forma rzutowa Mebli Wójcik Elbląg. SMS ZPRP Gdańsk pokonany

SMS ZPRP Gdańsk został rozgromiony we Władysławowie przez Meble Wójcik Elbląg. Podopieczni Dariusza Molskiego wygrali aż 38:26 i umocnili się w ligowej tabeli.

Michał Gałęzewski

Ze względu na remont hali sobotni mecz odbył się we Władysławowie, w ośrodku Cetniewo. Licealiści z Gdańska, którzy dodatkowo grali osłabieni radzili sobie z bardziej doświadczonym rywalem tylko do 20. Minuty. Później goście zaczęli zdecydowanie odjeżdżać i ostatecznie zwyciężyli różnicą dwunastu trafień.

W bramce Mebli Wójcik Elbląg od początku dobrze spisywał się Marcin Głębocki, który obronił kilka akcji sam na sam. Jeszcze w 20. minucie po trafieniu Patryka Mauera z karnego na tablicy wyników widniał rezultat 10:14. Później jednak gości zaczęli budować swoją przewagę.

Dobrze grali Adam Nowakowski i Michał Tórz. W końcówce pierwszej połowie spotkania elblążanie rzucił cztery bramki z rzędu, a brylował Oskar Serpina. Ostatecznie ta część spotkania zakończyła się rezultatem 14:23 i jak później się okazało, SMS ZPRP Gdańsk nie zdołał już wrócić do gry w drugiej połowie.

Po zmianie stron szybko Meble Wójcik Elbląg wyszły na dziesięciobramkowe prowadzenie. SMS ZPRP zdołał jeszcze zmniejszyć stratę do ośmiu bramek - po tym jak trafił Maciej Zarzycki, było już 22:30. W końcówce niestety kontuzji doznał Damian Spychalski. Nie przeszkodziło to jednak drużynie Dariusza Molskiego w wypracowaniu przewagi. W SMS-ie swoją szansę dostali jeszcze drugoklasiści, którzy nie mogli sobie poradzić z mającymi lepsze warunki fizyczne elblążanami i mecz zakończył się rezultatem 26:38.

SMS ZPRP Gdańsk - Meble Wójcik Elbląg 26:38 (14:23)

SMS ZPRP: Kozłowski, Wenta - Sićko 7, Mauer 5, Moryto 4, Marszałek 2, Salacz 2, Skuciński 1, Ziółkowski 1, Harasymek 1, Orpik 1, Zarzycki 1, Jarosiewicz 1, oraz Pedryc, Piekarski.
Kary: 10 min.
Karne: 4/5.

Meble Wójcik: Głębocki, Ram, Fiodor - Nowakowski 7, Serpina 7, Tórz 5, Malczewski 4, Kupiec 3, Adamczak Paweł 3, Gębala 3, Olszewski 3, Adamczak Piotr 1, Netz 1, Spychalski 1, Szopa, Malandy,