Słupia odjechała Akademiczkom w drugiej połowie

Jeszcze w 46. minucie meczu Słupia remisowała w Słupsku z AZS-em AWF Warszawa. W newralgicznym momencie zawodniczki z Pomorza rzuciły osiem bramek z rzędu i ostatecznie wygrały 31:26.

Michał Gałęzewski

Przed sobotnim spotkaniem obie drużyny były w słabych nastrojach. Słupia przegrała dwa mecze z beniaminkami I ligi, natomiast AZS AWF ma na swoim koncie komplet porażek. Jeszcze w 8. minucie to warszawianki po rzucie Katarzyny Joszczuk prowadziły 5:4.

Później jednak do głosu doszła Słupia. Gospodynie były skuteczne i gdy do bramki rywalek trafiła Anna Ilska, na osiem minut przed przerwą było już 14:9 dla drużyny ze Słupska. Ostatecznie ekipa z Pomorza schodziła na przerwę z czterobramkowym zapasem.

Od początku drugiej połowy Akademiczki ze stolicy zaczęły odrabiać straty. Udało im się to wówczas, gdy do bramki Słupi trafiła Karolina Bryl. Był wtedy remis 18:18 i taki wynik utrzymał się do 46. minuty meczu.

W kluczowym momencie spotkania słupszczanki zamurowały bramkę i pokonały rywalki osiem razy z rzędu! Dobrze w tym okresie grała Natalia Borowska, po której rzucie na cztery minuty przed końcem było 31:23. AZS AWF co prawda zdołał zmniejszyć stratę, ale dwa punkty zostały w Słupsku.

Słupia Słupsk - AZS AWF Warszawa 31:26 (17:13)

Słupia: Łoś, Czerkies - Borowska 7, Łazańska 7, Ilska 5, Lisiecka 5, Bogacka 2, Budnicka 2, Wiśniewska 1, Cieśla 1, Porębska 1.