MŚ 2015: Brazylia triumfuje w grupie C! Gol w stylu Artura Siódmiaka podrążył Francuzki

Pierwsze miejsce w grupie C dla Brazylii! W meczu na szczycie Canarinhos pokonały Francuzki, a zwycięski gol padł niemal równo z końcową syreną.

Łukasz Wojtczak

Pojedynek, którego stawką było pierwsze miejsce w grupie C, nie zawiódł oczekiwań kibiców. Od pierwszych minut nie brakowało znakomitych akcji i efektownych goli z obu stron. Nieco lepiej rozpoczęły Brazylijki, a to za sprawą fantastycznie dysponowanej bramkarki Barbary Arenhart. W ataku dobre zawody rozgrywała Ana Belo.

Francuzki dość szybko opanowały sytuację, poprawiły obronę i doprowadziły do remisu, wokół którego wynik oscylował przez większość pierwszej połowy. O tym, jak twarda toczyła się walka, świadczyć może spora ilość rzutów karnych i 2-minutowych wykluczeń. Te pierwsze "zarabiały" głównie szczypiornistki z Ameryki Płd, dzięki dobrej pracy pod bramką rywalek. Do szatni koleżanki Jessici Quintino schodziły z przewagę dwóch bramek (11:9).

Początek drugiej części był dosyć niemrawy, spadło tempo, a Brazylia długo utrzymywała wypracowaną wcześniej przewagę. Wciąż dobrze między słupkami spisywała się Arenhart. W przeciwieństwie do pierwszej odsłony, w drugiej było więcej błędów. Trójkolorowe starały się wyrównać i w końcu ta sztuka ponownie im się udała w 43. minucie dzięki kilku skutecznym kontratakom. W bramce pozytywny sygnał dawała koleżankom Amandine Leynaud.

W ostatnim kwadransie jakość gry znacznie się poprawiła. Szala przechylała się raz na jedną, raz drugą stronę. To co stało się w samej końcówce można określić prawdziwym dreszczowcem. W 59. minucie było 19:19, wówczas bramkę z karnego rzuciły Brazylijki. Na wyrównanie ich rywalkom pozostało tylko 25 sekund i nawet udało się tego dokonać, ale cena za wycofanie bramkarki okazała się bardzo wysoka. Fabiana Diniz, niemal równo z końcową syreną, wykorzystała fakt, że francuska bramka była pusta i dała swojej drużynie zwycięstwo.

Brazylia - Francja 21:20 (11:9)

Brazylia: Arenhart, Pessoa - Diniz 1, Nascimento 4/1, Piedade 1, Andrade 1, Araujto, Silva 2, Belo 5/1, Quintino, Da Rocha, Amorim 3, Araujo, De Paula, Coppi 2/2, Fachinello 2.