Korona Handball zdobyła Tczew w ostatnich sekundach

Zgodnie z oczekiwaniami ogromnych emocji dostarczył mecz w Tczewie. Po dramatycznej końcówce wygrała Korona Handball Kielce. Bramkę na wagę dwóch punktów na kilka sekund przed końcem rzuciła Dominika Więckowska.
Michał Gałęzewski

W tym sezonie mecze I ligi kobiet są niezwykle wyrównane. Podobnie było tym razem, chociaż sam początek tego nie zwiastował. Gdy w 17. minucie spotkania bramkę dla gospodyń rzuciła Patrycja Orzłowska, Sambor prowadził już 10:5. Wtedy jednak za odrabianie strat wzięły się szczypiornistki z województwa świętokrzyskiego.

W krótkim czasie nadrobiły niemal cała stratę. Rzuciły trzy bramki z rzędu i po trafieniu Agnieszki Małeckiej, na sześć minut przed przerwą było już tylko 11:9. W końcówce pierwszej połowy gospodynie mogły powiększyć przewagę, ale nie wykorzystały karnych i zakończyła się ona rezultatem 14:11.

Po zmianie stron tczewianki po rzucie skrzydłowej Magdaleny Maszoty powiększyły przewagę do czterech trafień i na dobre do gry wróciła Korona Handball. Podopieczne Tomasza Popowicza rzuciły sześć bramek z rzędu i po trafieniu Marty Rosińskiej wyszły na prowadzenie 18:17.

Do końca żaden zespół nie uzyskał ponad jednobramkowej przewagi. W ostatniej minucie gdy trafiła Maszota był remis. Kielczanki straciły piłkę w ataku i znakomitą obroną popisała się Aleksandra Januchta. W samej końcówce gospodynie grały bez Justyny Domnik. Przewagę wykorzystała Dominika Więckowska rzutem na kilka sekund przed końcem i Korona Handball zwyciężyła 25:24.

Sambor Tczew - Korona Handball Kielce 24:25 (14:11)

Sambor: Skonieczna - Radzikowska 6, Krajewska 5, Orzłowska 4, Domnik 4, Gelińska 3, Maszota 2 oraz Zwolak, Kłusewicz.