Puchar Króla: Spacerek Barcelony do ćwierćfinału, cztery bramki Syprzaka

FC Barcelona Lassa wywalczyła awans do 1/4 finału Pucharu Króla. Podopieczni Xaviera Pascuala we wtorkowym meczu 1/8 rozgrywek pokonali na wyjeździe Fertiberia Puerto Sagunto 43:25 (25:12). Cztery bramki dla FCB zdobył Kamil Syprzak.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Polak występ przeciwko drużynie z Sagunto zakończył ze 100-procentową skutecznością. Syprzak mecz rozpoczął w wyjściowym składzie Barcelony, ale pierwszą bramkę zdobył dopiero w 14. minucie. Jego zespół wygrywał już wtedy 12:6. Pozostałe trzy trafienia 24-latek zaliczył dopiero w końcówce meczu.

Barcelona nie miała najmniejszego problemu z pokonaniem Fertiberii, która w rozgrywkach Bauhaus Ligi ASOBAL zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli. We wtorkowym spotkaniu mistrzowie Hiszpanii od początku meczu dyktowali warunki rywalizacji i już przed przerwą wypracowali sobie ponad 10 trafień zaliczki.

Świetne zawody przeciwko zespołowi z Sagunto rozegrał Marko Kopljar (osiem trafień w dziewięciu próbach), a równie dobrze dysponowani byli Jesper Noddesbo i Victor Tomas, którzy zdobyli po siedem bramek.

Docenić należy też postawę wracającego po kontuzji dłoni Daniela Sarmiento (pięć goli) oraz bramkarza Gonzalo Pereza de Vargasa, który oprócz 16 interwencji zapisał też na swym koncie jedną bramkę.

Barcelona jest pierwszym zespołem, który zapewnił sobie awans do ćwierćfinału Pucharu Króla. Pozostałe mecze 1/8 finału rozegrane zostaną w środę. Ekipa Syprzaka jest obrońcą trofeum.