Oceny WP SportoweFakty: Słabe liderki, zabrakło siły i pomysłu

Reprezentacja Polski piłkarek ręcnzych w półfinale mistrzostw świata uległa Holandii 25:30. Słabo wypadły liderki polskiego zespołu Karolina Kudłacz-Gloc oraz Kinga Achruk.

Redakcja
Redakcja

Bramkarki

Weronika Gawlik - 4,5  - Zawodniczka MKS-u Selgros Lublin spotkanie rozpoczęła na ławce rezerwowych, jednak już w 5. minucie zameldowała się na placu gry. Swoją obecność na boisku szybko zaznaczyła udaną interwencją. W pierwszej połowie radziła sobie bardzo dobrze, zaliczyła kilka znakomitych parad, dzięki czemu Polki wciąż miały szanse na zwycięstwo. Po przerwie także grała dobrze. Spotkanie zakończyła ze skutecznością 38 procent.

Anna Wysokińska - 3,5 - Zawodniczka spotkanie z Holandią rozpoczęła w wyjściowym składzie, jednak po kilku nieudanych interwencjach bardzo szybko opuściła boisko. Na placu gry ponownie pojawiła się w 45. minucie i od razu zaliczyła udaną obronę. Jej skuteczne parady sprawiły, że odżyła nadzieja na zwycięstwo. Grała ze skutecznością 25 procent.

Holandia - Polska: piękna asysta Broch zabija marzenia Polek Holandia - Polska: piękna asysta Broch zabija marzenia Polek