WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis
)

MŚ 2015: Statystyki reprezentacji Polski

Reprezentacja Polski mistrzostwa świata w Danii zakończyła na 4. miejscu. Liderkami Biało-Czerwonych były [tag=4950]Karolina Kudłacz-Gloc[/tag] oraz [tag=5025]Kinga Achruk[/tag]. Objawieniem turnieju została [tag=33595]Monika Kobylińska[/tag].
Sławomir Bromboszcz
Sławomir Bromboszcz

Najskuteczniejszą zawodniczką reprezentacji Polski na mistrzostwach świata w Danii okazała się Karolina Kudłacz-Gloc, która zdobyła 52 bramki. Rozgrywająca potrzebowała do tego 82 rzutów, co przekłada się na niezłą skuteczność 63 procent. Należy dodać, że 6 bramek kapitan polskiej reprezentacji zdobyła z rzutów karnych. 

W kadrze reprezentacji Polski zabrakło czterech zawodniczek, które na rozegranych przed rokiem mistrzostwach Europy znalazły się czołowej szóstce najlepszych strzelczyń zespołu. Wówczas wiceliderką tej klasyfikacji była Alina Wojtas, wysoko znalazły się także Karolina Siódmiak, Kinga Grzyb oraz Joanna Drabik.

Polska bombardierka, Alina Wojtas, została dobrze zastąpiona przez zawodniczkę występująca po drugiej stronie rozegrania. Mowa oczywiście o Monice Kobylińskiej, która turniej zakończyła z 32 bramkami na koncie, będąc drugą najskuteczniejszą szczypiornistką zespołu. Duży wkład w zdobycz bramkową Biało-Czerwonych miała także Kinga Achruk, dla której występ na poprzednich mistrzostwach okazał się nieudany z uwagi na kontuzję. 

W klasyfikacji najskuteczniejszych zawodniczek turnieju zwyciężyła Rumunka Cristina Neagu - 63 bramki. Na drugim miejscu znalazła się reprezentantka Czarnogóry Jovanka Radicević - 60 bramek. Na podium uplasowała się także najlepsza z Polek Karolina Kudłacz-Gloc. Pozostałe nasze zawodniczki Monika Kobylińska zajęła 27. miejsce, Kinga Achruk 32. miejsce. 

Bramki:

Lp Zawodniczka Bramki Rzuty Skutecz.
1 Karolina Kudłacz-Gloc 52 82 63 proc.
2 Monika Kobylińska 32 58 55 proc.
3 Kinga Achruk 31 57 54 proc.
4 Agnieszka Kocela 25 33 76 proc.
5 Iwona Niedźwiedź 23 47 49 proc.
6 Patrycja Kulwińska 20 28 71 proc.
7 Karolina Zalewska 16 31 52 proc.
8 Małgorzata Stasiak 7 19 37 proc.
9 Aneta Łabuda 6 19 32 proc.
10 Hanna Sądej 4 9 44 proc.
11 Klaudia Pielesz 4 15 27 proc.
12 Monika Stachowska 3 8 38 proc.
13 Aleksandra Zych 3 10 30 proc.
14 Joanna Gadzina 1 6 17 proc.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd

Komentarze (6):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • Osiedle Czaszki 2 0
  Pisałem o tym wielokrotnie, ze chyba względy pozasportowe zadecydowały, ze Gęsia nie pojechała na te mistrzostwa.... To było jednak OSŁABIENIE naszego ataku!
  Mark211 Witaj. Pisałem o tym wczoraj i poprzednie dni jak broniono łysego że wyniki go bronią i selekcja była dobra z dostępnych zawodniczek. ( a ja się pytam gdzie Agent- pomimo że miedziowe to "wróg nr 1"- ona gra nie tylko na obu skrzydłach ale również dobrze w obronie) To samo z Kingą i Karoliną - wystarczyło powołać Gęsię lub zmienić za Pielesz
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • yoka44 0
  Paula Ungureanu nie jest Węgierką tylko Rumunką jak już coś
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Mark211 0
  Witaj. Pisałem o tym wczoraj i poprzednie dni jak broniono łysego że wyniki go bronią i selekcja była dobra z dostępnych zawodniczek. ( a ja się pytam gdzie Agent- pomimo że miedziowe to "wróg nr 1"- ona gra nie tylko na obu skrzydłach ale również dobrze w obronie)
  To samo z Kingą i Karoliną - wystarczyło powołać Gęsię lub zmienić za Pielesz
  Osiedle Czaszki 2 Chciałbym podkreślić, że najlepsza skuteczność miała Koci. Niestety "treneiro" nie zabrał dla niej zmienniczki i ja zajeździł (grała w każdym meczy ponad 50 minut i w obronie i w ataku). Zmęczenie widać było w ostatnim NAJWAŻNIEJSZYM meczu!
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (3)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)
Pokaż więcej komentarzy (6)