Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

"Hangar Arena" zamknięta, PGE Stal z Orlen Wisłą zagra w... Kielcach?

Szczypiorniści PGE Stali Mielec zostali bez hali. Ta, w której grali do tej pory - "Hangar Arena", została z 1 stycznia zamknięta. Działacze szukają nowego obiektu. Pierwszy mecz w nowym roku, z Orlen Wisłą Płock, zagrać mogą w... Kielcach.
Maciej Wojs
Maciej Wojs

Temat hali i miejsca, gdzie szczypiorniści PGE Stal Mielec (ale też i innych mieleckich sekcji - futsalu i siatkówki) mieliby rozgrywać swoje mecze ciągnie się już od kilku miesięcy. Zespół Tadeusza Jednoroga miał zostać bez obiektu jeszcze przed startem sezonu 2015/16, ostatecznie jednak w hali przy ulicy Solskiego udało się rozegrać całą jesień. Teraz nie ma już takiej możliwości.

Wraz z 1 stycznia "Hangar Arena" została zamknięta, ponieważ minął termin dopuszczenia jej do użytku. Powiatowy inspektorat budowlany nie wyda nowego pozwolenia, bo w jego ocenie hala jest w złym stanie technicznym i zagraża bezpieczeństwu. Modernizację planowano od 2010 roku. Zdecydowano jednak, że w mieście powstanie nowy obiekt. Kiedy? Jeszcze nie wiadomo. Czeczeńcy muszą szukać teraz nowego domu.

Problemem jest jednak pojemność pozostałych mieleckich obiektów. Na ostatnim meczu w 2015 roku, z KS Azotami Puławy, na trybunach "Hangar Areny" zasiadło 1900 widzów. W dotychczasowych spotkaniach sezonu 2015/16 Mielec miał trzecią frekwencję w lidze (średnio ponad 1300 osób). Teraz Stali przyszłoby grać na obiekcie Gimnazjum nr 2, mogącym pomieścić raptem niewiele ponad 200 widzów.

To cios nie tylko finansowy (mniejsze wpływy z biletów), ale też marketingowy, bo jednocześnie wykluczający możliwość przeprowadzania transmisji telewizyjnych z domowych meczów PGE Stali. Stąd pomysł działaczy klubu, by na najważniejsze spotkania przenieść się poza miasto.

Początkowo w grę wchodziła rzeszowska hala Podpromie. Działacze szukali też innych obiektów na Podkarpaciu. Niedawno pojawiła się z kolei inicjatywa, by pierwszy w 2016 roku mecz z Orlen Wisłą Płock zorganizować w... Hali Legionów w Kielcach. 

Jak przypomina portal Hej Mielec, gdyby Stal rzeczywiście wystąpiła w Kielcach, byłoby to nawiązanie do dawnych lat, gdy niemająca wówczas obiektu Iskra korzystała z hali przy ulicy Solskiego. Czy teraz kielczanie użyczą swej hali Czeczeńcom?

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna / hej.mielec.pl
Komentarze (10):
 • Basta12 Zgłoś komentarz
  Moze w końcu Maxi się ujawni na takim meczu mamy dla niego miejsce w Hali legionow w sektorze D /gorącym/.Czekamy tez na Cameleona.
  • ZXS Mielec Zgłoś komentarz
   Szkoda patrzeć jak to wszystko się sypie. Ja niestety wypadam z interesu i nie będę już chodził na mecze bo nie mam karnetu a wyjazdy też odpadają (obowiązki rodzinne z racji mojego
   Czytaj całość
   wieku :) ), więc taka mała prośba kto może niech opisuje w komentarzach co się dzieje na meczach Stali. Przykre to że opis okiem kibica to najbardziej profesjonalny opis w tej dyscyplinie dużo lepszy od tych w artykułach pomeczowych na SF. Nadal pozostaję kibicem SPR szkoda tylko że obecność będę zaznaczał tylko na tej stronie.
   • EQ Iskra Zgłoś komentarz
    Myślę, że mecz w Kielcach zagwarantuje sporą widownię. Sam jako kibic Iskry, na mecz Stali z Płockiem bym się wybrał. Nawet może z chłopakami z Mielca by się trochę pokibicowało.
    Czytaj całość
    Bezsprzecznym faktem jest natomiast to, że Stal potrzebuje i zasługuje na własny obiekt. Ciężko wymagać od kibica, żeby jeździł na każdy mecz kilkadziesiąt kilometrów, czy to do Kielc, czy do Rzeszowa. Mielec ma trzecią (pod względem liczby) widownię w Polsce i szlag mnie trafia jak widzę tych partaczy zarządzających klubem Stali. Lepszego gruntu pod silny zespół piłki ręcznej w Polsce nie ma (oczywiście nie licząc Płocka i Kielc) i wątpię żeby w najbliższym czasie się pojawił.
    • milin Zgłoś komentarz
     Powiatowy inspektor budowlany, który wydał decyzję nie podlega prezydentowi. To nie decyzja prezydenta i on ją musi wykonać.
     • maks29jg Zgłoś komentarz
      Rysiek wraca do Mielca z Puław. Czy ktoś coś też słyszał o tym?
      • miki Zgłoś komentarz
       Zamknięcie hali bez rozpoczęcia prac wyburzeniowych to cios dla mieleckiej piłki ręcznej. Z jednej strony rozumiem, że prezydent dmucha na zimne i jak nie ma zgody od fachowców na dalsze
       Czytaj całość
       użytkowanie hali to po prostu halę zamyka, ale trzeba się też zastanowić, dlaczego jeszcze nie ogłoszono przetargu na projekt i budowę nowej hali (chyba, że jestem nie na bieżąco)? Tą sprawą trzeba się niezwłocznie zająć, aby maksymalnie skrócić czas grania nie u siebie. Futsal i siatkówka spokojnie sobie poradzą, bo hala gimnazjum spokojnie spełni ich zapotrzebowanie na kibiców, ale dla SPR-u hala gimnazjum jest za mała nawet na sparing, a co dopiero ewentualne mecze ligowe. Myślę, że nawet na I ligę byłby problem z uzyskaniem licencji.
       • kubus1106 Zgłoś komentarz
        . . . jeżeli HANGAR ARENA nie powróci dla mieleckiej (najlepszej w Polsce) widowni, to inne miasta nie posiadające Ekstraklasy skorzystają z możliwości goszczenia Superligi Mężczyzn. .
        Czytaj całość
        .
        • Złoty Bogdan Zgłoś komentarz
         No to chyba jedyna sposobność żeby Orlen Wisła zdobyła Halę Legionów. "Magic" mógłby w końcu wpisać do swojego CV jakieś "trofeum" :)
         • skejl Zgłoś komentarz
          Jakkolwiek Kielce są zaprzyjaźnione, to jednak w Rzeszowie funkcjonuje całkiem spora diaspora mielczan, także studentów i innych młodych ludzi, którzy Mielec opuścili niedawno i są w
          Czytaj całość
          temacie. No i jest bliżej. Podpromie wydaje się naturalniejszym wyborem, a może trochę tu i trochę tam?
          • Maxi-102 Zgłoś komentarz
           Czyli Kielce...zdobyte....:)
           Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
           ×
           Sport na ×