Turniej w Irun: Polska - Brazylia na żywo!

Relację prowadzi : autor:
Marcin Górczyński
Koniec - 27:23 - Polacy zagrali niezłą pierwszą połowę, trochę gorzej było w drugiej części, ale zwycięstwo cieszy. Kapitalnie spisał się Przemysław Krajewski
Skomentuj 0
Koniec - 27:23 - Piotr Wyszomirski zmienił Szmala w drugiej połowie i kilkoma interwencjami odebrał rywalom chęć do gry.
Skomentuj 1
60 min. 27:23 - Rzut karny Henrique Teixeiry był ostatnim akcentem tego meczu. Polacy wygrywają pierwszy mecz w hiszpańskim Irun!
Skomentuj 0
60 min. 27:22 - Indywidualną akcję podjął Michał Daszek i trafił po rzucie z kozłem.
Skomentuj 0
59 min. 26:22 - Interwencje meczu w wykonaniu Wyszomirskiego! Silva dwa razy upokorzony. Szczególnie obrona dobita była fe-no-me-na-lna.
Skomentuj 0
59 min. 26:22 - Piłka przeszła przez obroną, Michał Daszek bez problemu ją złapał i trafił obok bramkarza. W rewanżu Silva.
Skomentuj 0
  • 58 min. 25:21 - Jeszcze czas dla Brazylijczyków.
    Skomentuj 0
    58 min. 25:21 - Piotr Wyszomirski w ekwilibrystyczny sposób w bramce.
    Skomentuj 0
    57 min 25:21 - Jak Piotr Chrapkowski tego nie trafił? Sam na sam z bramkarzem, a trafił w nogę rywala. Na ME 2016 to musi być bramka.
    Skomentuj 0
    56 min. 25:21 - Wysunięta obrona Brazylijczyków sprawia Polakom mnóstwo kłopotów. Szczególnie Michałowi Szybie.
    Skomentuj 0
    55 min. 25:21 - Jose Guilherme de Toledo nie ma dobrego momentu. Tym razem daleko obok bramki.
    Skomentuj 0
    54 min. 25:21 - Wyszomirski z łatwością obronił rzut Toledo, uruchomił Jureckiego, a ten musiał trafić.
    Skomentuj 0
    53 min. 24:21 - Z trudnej pozycji przestrzelił Jakub Łucak
    Skomentuj 0
    52 min. 24:21 - Fabio Chiuffa miał bardzo mało miejsca na skrzydle, ale trafił w krótki róg.
    Skomentuj 0
    52 min. 24:20 - Polacy odpowiadają z koła. Znalazł się tam Rafał Gliński, który otrzymał świetne podanie od Jureckiego.
    Skomentuj 0
    51 min. 23:20 - Po niecelnym rzucie Jureckiego otworzyła się szansa dla rywali. Silva do Santosa na skrzydło i piłka w bramce Polaków.
    Skomentuj 0
    50 min. 23:19 - Na rehabilitację nie trzeba było długo czekać. W kontrze Przemysław Krajewski prawie się nie myli.
    Skomentuj 0
    49 min. 22:18 - Przemysław Krajewski ponownie przed szansą z karnego. Przestrzelił! Jego pierwsza pomyłka w meczu.
    Skomentuj 0
    48 min. 22:18 - Fabio Chiuffa przedarł się przez obronę i rzutem z kołem pokonał Wyszomirskiego.
    Skomentuj 0
    47 min. 22:17 - Fantastycznie Przemysław Krajewski ! Skrzydłowy po raz kolejny zszedł do środka i rzucił zza obrońcy.
    Skomentuj 0
    46 min. 21:17 - Polacy musieli zapłacić za błędy w defensywie. Maciej Gębala otrzymał 2 minuty kary. Joao Pedro Silva wykorzystał osłabienie naszych kadrowiczów.
    Skomentuj 0
    45 min. 21:16 - Henrique Teixeira w banalny sposób stracił piłkę. Jakub Łucak wybiegł do kontry, ale musiał poczekać na kolegów.
    Skomentuj 0
    44 min. 21:16 - Ze środka próbował Krajewski. Rywale dość łatwo zatrzymali Polaka. Na szczęście o swojej obecności przypomniał Michał Jurecki
    Skomentuj 0
    43 min. 20:16 - Przemysław Krajewski w roli rozgrywającego. Skrzydłowy zobaczył Glinskiego, który urwał się obrońcom.
    Skomentuj 0
    42 min. 19:16 - Gra Polaków się nie klei. W osłabieniu Robert Orzechowski zszedł na drugie koło, znalazł się na lewym skrzydle i próbował pokonać bramkarza, bezskutecznie. Czas dla Polaków. Michael Biegler wychodzi z siebie. Polakom trzeba pobudzenia.
    Skomentuj 0
    41 min. 19:16 - Polacy zacięli się w defensywie. Rozkręcają się za to Brazylijczycy. Thiago Santos, pomimo asysty obrońcy, rzucił między nogami Wyszomirskiego.
    Skomentuj 0
    40 min. 19:15 - Henrique Teixeira nieco nieporadnie ze środka rozegrania, ale jakże efektownie. Piłka wylądowała w okienku bramki.
    Skomentuj 0
    39 min. 19:14 - Adam Wiśniewski szukał krótkiego rogu. Tam już czekał Miles. Polak dał się łatwo oszukać.
    Skomentuj 0
    38 min. 19:13 - Ales Silva momentalnie odpowiedział. W następnej akcji Karol Bielecki wyszedł zza pleców Lijewskiego i z prawego rozegrania trafił w okienko.
    Skomentuj 0
    38 min. 18:12 - W szybkiej kontrze piłka szła jak po sznurku. Ostatecznie trafiła do Orzechowskiego, który nie miał problemów w sytuacji sam na sam.
    Skomentuj 0
    37 min. 17:12 - Luiz Ricardo Miles zostawił lewą rękę w odpowiednim miejscu i zatrzymał rzut Bieleckiego.
    Skomentuj 0
    36 min. 17:11 - Karol Bielecki odwrócił akcję i podał do skrzydła. Tam czekał Wiśniewski, który rzucił krótki róg.
    Skomentuj 0
    35 min. 16:11 - Masłowski już upadając podał do Syprzaka, a ten miał idealną sytuację. Rzut jednak wprost w bramkarza. W następnej akcji Fabio Chiuffa musiał powstrzymywać Syprzaka agresywnym atakiem. Słuszne wykluczenie.
    Skomentuj 0
    34 min. 16:11 - Karol Bielecki nieco szczęście, bo po bloku, ale piłka ostatecznie wtoczyła się do bramki.
    Skomentuj 0
    33 min. 15:10 - Kolejny raz Wyszomirski. Świetna obrona nogą, a rzucał Silva z drugiej linii.
    Skomentuj 0
    32 min. 15:10 - Świetna obrona Wyszomirskiego! Okazja do szybkiej akcji wykorzystana przez rozpędzonego Krzysztofa Lijewskiego.
    Skomentuj 0
    31 min. 14:10 - Na boisku są Piotr Masłowski, Piotr Chrapkowski i Adam Wiśniewski
    Skomentuj 0
    31 min. 14:10 - Ależ Polacy się zagapili. Brazylijczyk chyba sam się zdziwił, że tak łatwo przeszedł przez obronę.
    Skomentuj 0
    31 min. 14:9 - Mecz wznowiony!
    Skomentuj 0
    Przerwa - 14:9 - Od czasu do czasu Jose Guilherme de Toledo i Joao Pedro Silva potrafią przedrzeć się przez obronę. W razie czego jest jednak Sławomir Szmal, który parę razy pokazał klasę.
    Skomentuj 0
    Przerwa - 14:9 - Michael Biegler rotuje składem, szczególnie na rozegraniu. W drugiej linii nie wszystko funkcjonowało perfekcyjnie, ale na Brazylijczyków indywidualne popisy Bieleckiego i Lijewskiego spokojnie wystarczają.
    Skomentuj 0
    Przerwa - 14:9 - Polacy mieli niezłe momenty, po raz kolejny z dobrej strony pokazali się Michał Daszek i Przemysław Krajewski. Nie ukrywajmy, rywale nie postawili poprzeczki zbyt wysoko.
    Skomentuj 0
    30 min. 14:9 - Sławomir Szmal ostatnią interwencją udokumentował swoją dobra postawę w połowie.
    Skomentuj 1
    • AlexLFC Zgłoś komentarz
      Cienki Konitz, bojący sie rzucac na bramke.. glinski tez nic nie pokazał, czekamy na Maslo...
      29 min. 14:9 - Biało-Czerwoni bez pomysłu w ataku. Brazylijczycy wyszli 4-2 i wypychali Polaków przez dobre pół minuty. Odgwizdana gra pasywna.
      Skomentuj 0
      28 min. 14:9 - Langaro oszukał Gębala i rzucił obok ręki obrotowego. Szmal tylko odprowadził piłkę wzrokiem.
      Skomentuj 0
      28 min. 14:8 - W defensywie zagapił się Michał Szyba i po faulu na Toledo zarobił dwie minuty.
      Skomentuj 0
      27 min. 14:8 - Świetny przerzut od Bieleckiego do Krajewskiego. Skrzydłowy Azotów Puławy w sytuacji sam na sam nie dał rywalowi szans.
      Skomentuj 0
      26 min. 13:8 - Polacy próbowali przez skrzydło, Brazylijczycy odcięli jednak polskich skrzydłowych.
      Skomentuj 0
      25 min. 13:8 - Polacy też czasem tracą piłki. Prosty błąd w ataku i Candido pobiegł do szybkiego ataku.
      Skomentuj 0
      24 min. 13:8 - Próba Szyby ze środka, nieskuteczna. Do szczęścia zabrakło przynajmniej metra.
      Skomentuj 0
      23 min. 13:7 - Na boisku zameldował się Maciej Gębala. Obrotowy Magdeburga otrzymał kapitalne wręcz podanie od Konitza i pokonał Santosa.
      Skomentuj 0
      22 min. 12:7 - Brazylijczycy stanęli. Biało-Czerwoni z dużą łatwością radzą sobie z ich próbami przez środek drugiej linii. Czas dla Polaków.
      Skomentuj 0
      21 min. 12:7 - Trzecia strata Brazylijczyków z rzędu. Do kontry wybiegł Michał Daszek. Rezultat tej akcji był oczywisty.
      Skomentuj 1
      20 min. 11:7 - Typowy Karol. Bielecki wyszedł w górę i rzucił w okienko. Parę sekund później przechwyt, do akcji wybiegli Krajewski z Daszkiem, a ten drugi rzucił do siatki.
      Skomentuj 0
      19 min. 9:7 - Słupek uratował Szmala po rzucie Toledo z 10. metra.
      Skomentuj 0
      18 min. 9:7 - Bartosz Konitz zwlekał z rzutem, ostatecznie spróbował, ale wprost w bramkarza. Zabrakło wcześniejszej decyzji.
      Skomentuj 0
      17 min. 9:7 - Zrobiło się miejsce na środku i wykorzystali to Brazylijczycy. Polacy musieli faulować. Z linii siódmego metra nie pomylił się Henrique Teixeira
      Skomentuj 0
      17 min. 9:6 - Karol Bielecki zamarkował rzut, w ostatniej chwili podał do Lijewskiego, a ten musiał to trafić.
      Skomentuj 0
      16 min. 8:6 - Parę męskich słów wystarczyło. Henrique Teixeira urwał się na lewej stronie koła i zaskoczył Szmala.
      Skomentuj 0
      16 min. 8:5 - Jordi Ribera ma już dość błędów swoich graczy. Czas dla Brazylijczyków.
      Skomentuj 0
      15 min. 8:5 - Przemysław Krajewski wbiegł na koło i został powstrzymany w sytuacji sam na sam. Rzut karny wykorzystał sam poszkodowany.
      Skomentuj 0
      14 min. 7:5 - Michał Jurecki przed chwilą Panu Bogu w okno.
      Skomentuj 0
      14 min. 7:5 - Jakub Łucak ostro potraktowany przez rywala. Sędzia pozostaje niewzruszony, wykluczenia brak.
      Skomentuj 0
      13 min. 7:5 - Sędziowie sygnalizowali grę pasywną i Brazylijczycy chyba za bardzo zapatrzyli się na arbitrów. Koncentracji nie stracił Kamil Syprzak , który przejął kapitalne podanie nad głową obrońcy i rzucił bramkę.
      Skomentuj 0
      12 min. 6:5 - Kapitalna akcja Lijewskiego! Polak poszedł na przebój, nic nie robił sobie z asysty obrońcy i rzucił w samo okienko. Szmal nie chciał być gorszy od kolegi i popisał się świetną interwencją po rzucie Teixeiry z koła.
      Skomentuj 0
      11 min. 5:5 - Joao Pedro Silva pokazał, że jest nieprzeciętnym graczem. Brazylijczyk rzucił zza obrony i zaskoczył Szmala.
      Skomentuj 0
      10 min. 5:4 - Przemysław Krajewski zwodem zupełnie zwiódł obrońcę i rzucił obok głowy bramkarza.
      Skomentuj 0
      9 min 4:4 - Polacy w osłabieniu pogubili się w ataku, nie radząc sobie z wysunięta obroną.
      Skomentuj 0
      8 min 4:3 - Nieco aktorski upadek Toledo. Sędziowie dali się nabrać i Kamil Syprzak odesłany na 2 minuty.
      Skomentuj 0
      7 min - 4:3 - Santos wreszcie pokonany. Bramka Michała Jureckiego.
      Skomentuj 0
      6 min. 3:3 - Jose Guilherme de Toledo zablokowany przez Syprzaka. Kolejna próba Brazylijczyków zakończona stratą.
      Skomentuj 0
      5 min. 3:3 - Przedrzeć próbował się Krzysztof Lijewski, ale Brazylijczycy przerwa akcję w zarodku.
      Skomentuj 0
      4 min. 3:3 - Po raz kolejny Kamil Syprzak w roli głównej. Obrotowy Barcelony łatwo ograł obrońcę i umieścił piłkę w siatce. Na odpowiedź Joao Pedro Silvy trzeba było poczekać góra 20 sekund,
      Skomentuj 0
      3 min - 2:1 - Pierwsza interwencja Szmala! Lekki przestój Polaków w ataku, ale na szczęście w odpowiednim momencie ze skrzydła do środka zszedł Przemysław Krajewski i zaskoczył bramkarza.
      Skomentuj 0
      2 min - 1:1 - Seria błędów po stronie Biało-Czerwonych. Bramkarza rywali obili Jakub Łucak i Michał Jurecki
      Skomentuj 0
      1 min. - 1:1 - Kamil Syprzak urwał się na kole. Po chwili szybka odpowiedź Silvy.
      Skomentuj 0
      1 min. - 0:0 - Zaczynamy!
      Skomentuj 0
      Po hymnie. Za kilkanaście sekund rozpocznie pojedynek Biało-Czerwonych.
      Skomentuj 0
      W spotkaniu nie wystąpią Bartosz Jurecki, Andrzej Rojewski i Marcin Wichary
      Skomentuj 1
      Zespoły wychodzą już do prezentacji. Za moment w hiszpańskim Irun zabrzmi "Mazurek Dąbrowskiego"
      Skomentuj 0
      Najbardziej zacięta walka trwa o miejsce na środku rozegrania.
      Skomentuj 0
      Do Hiszpanii poleciał zmagający się z urazem Andrzej Rojewski. Występ prawego rozgrywającego na EHF Euro 2016 stoi jednak pod olbrzymim znakiem zapytania.
      Skomentuj 0
      Do rozpoczęcia mistrzostw Europy zostało 7 dni. Pewniaków w kadrze nie brakuje, ale dla zawodników walczących o miejsce w składzie hiszpański turniej jest ostatnim dzwonkiem, by wedrzeć się do reprezentacji na europejski czempionat.
      Skomentuj 0
      Hiszpański turniej zapowiada się jako trudniejszy test niż Christmas Cup we Wrocławiu. Polacy, oprócz Brazylijczyków, zmierzą się z Hiszpanami i Szwedzami.
      Skomentuj 0
      Zapraszamy na ostatni sprawdzian Biało-Czerwonych przed EHF Euro 2016. Podopieczni Michaela Bieglera w hiszpańskim Irun zagrają z Brazylijczykami.