Turniej w Irun: Biało-Czerwoni w formie przed EHF Euro 2016! Solidna wygrana z Brazylią

Reprezentacja Polski bardzo dobrze zaczęli turniej w Irun - próbę generalną przed EHF Euro 2016. Podopieczni Michaela Bieglera wygrali z Brazylią 27:23.

Michał Gałęzewski

Od początku spotkania reprezentacja Brazylii zaczęła grać mocno wysuniętą obroną 3:2:1, co było sporym wyzwaniem dla naszej ofensywy. Przez długi czas żaden zespół nie potrafił zbudować przewagi. W końcu nasza reprezentacja zaczęła przeważać na boisku.

Gdy Biało-Czerwoni zdobyli trzy bramki z rzędu, po celnym rzucie Przemysława Krajewskiego z siedmiu metrów, po kwadransie gry nasza reprezentacja prowadziła już 8:5. Michael Biegler zdecydował się wprowadzić kilku nowych zawodników, a szkoleniowiec Brazylii poprosił o czas.

Zmiany zdecydowanie nie miały negatywnego wpływu na nasz zespół. Brazylijczycy gubili się w ataku, nie potrafiąc sobie poradzić z aktywną obroną Polaków. W ten sposób dwie szybkie bramki z kontr rzucił Michał Daszek. Na boisko wszedł też Maciej Gębala i po jego trafieniu w 23. minucie Polska prowadziła już 13:7! Brazylijczycy nie zrobili nam już krzywdy i pierwsza część spotkania zakończyła się wynikiem 14:9.

Polacy bardzo dobrze zaczęli drugą połowę. Po rzucie Karola Bieleckiego w 39. minucie nasi reprezentanci prowadzili 19:13. Później jednak bardzo dobrze zaczął bronić Luiz Ricardo Miles, a Biało-Czerwoni zaczęli się gubić w ataku. W końcu po rzucie Thiagusa Dos Santosa nasi rywale doszli nas na zaledwie trzy bramki.

Co prawda w dużej mierze dzięki świetnej grze w ataku Przemysława Krajewskiego Biało-Czerwoni zdołali ponownie powiększyć przewagę do pięciu bramek, lecz Brazylijczycy zaczęli zmniejszać stratę, a przed nerwową końcówką ratował nas Piotr Wyszomirski, który w ostatnich minutach wprost zablokował bramkę, odbijając wprost niemożliwe do obrony piłki i wygraliśmy 27:23.

Polska - Brazylia 27:23 (14:9)

Polska: Szmal, Wyszomirski - Krajewski 6, Daszek 4, Syprzak 3, M.Jurecki 3, Bielecki 3, Lijewski 3, Gliński 2, Gębala 1, Orzechowski 1, Wiśniewski 1, Łucak, Koniz, Grabarczyk, Szyba, Masłowski, Chrapkowski.