KokpitKibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Szwedzi oburzeni. Nie chcą polskich cheerleaderek

Szwedzi zajmują drugie miejsce w grupie C, ale nie tylko o ich sportowych wyczynach jest ostatnio głośno. Najpierw Tobias Karlsson chciał grać na mistrzostwach w tęczowej opasce, teraz Skandynawów oburzają polskie tancerki.

Aneta Szypnicka
Aneta Szypnicka

- Co roku to samo - wzdychał Tobias Karlsson, gdy szwedzcy dziennikarze pokazali mu zdjęcie cheerleaderek, które tańczą w trakcie przerw meczów EHF Euro 2016 odbywających się we Wrocławiu.

Skandynawowie są oburzeni i twierdzą, że takie występy przyczyniają się do uprzedmiotawiania kobiet i niszczenia postępów, jakie w ostatnich latach zrobiły związki walczące o równouprawnienie.

Cheerleaderki, które tańczą we Wrocławiu [GALERIA] ->

- Przywykłem do tego, gdy grałem w Niemczech, gdzie debata na temat równego traktowania jest zupełnie inna niż w Szwecji. Nie bronię tego jednak. Mamy tyle wspaniałych rzeczy, które można robić podczas przerw. Powinniśmy wreszcie pójść dalej - powiedział kapitan reprezentacji Szwecji.

Dużo bardziej surowi w ocenach są niemieccy dziennikarze. Pracująca w stacji Svt Sport, Marie Lehman napisała na Twitterze, że takie rozrywki nie są w porządku. Z kolei freelancerka Carl Tersman Toll zamieściła post z tekstem "Mężczyźni, wyjdźcie z jaskiń!". Cytowały ją szwedzkie strony internetowe, ale wpis już zniknął z portalu.

Przed mistrzostwami Karlsson ogłosił, że w ramach manifestacji swojej akceptacji równości będzie grał z tęczową opaską na ramieniu. Ostatecznie Europejska Federacja Piłki Ręcznej nie pozwoliła to - według regulaminu zawodów opaska to integralna część stroju meczowego, która musi mieć jednolity kolor lub być w barwach narodowych.

Aneta Szypnicka z Krakowa


Zobacz również: Polacy mają szansę na medal? "Na tym poziomie szczegóły robią różnicę"

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (146)
 • jaco65 Zgłoś komentarz
  Hahahaha to jest właśnie przykład co poprawność polityczna robi z ludźmi. Szwedom już kompletnie odwaliło. Jak im się nie podoba to niech wracają do swojej Szwedzkiej Republiki
  Czytaj całość
  Arabskiej. W ich kraju kobiety będą musiały niedługo nosić burki, ale to ich sprawa. Wara od naszych pięknych kobiet!
  • terka Zgłoś komentarz
   W przerwie meczu zawodnicy są jakby zahipnotyzowani ; co mówi do nich trener !!! Totalna bzdura co mówi ten Szwed, jest po prostu gejem i nie znosi kobiet !!!. Jak się komuś nie podoba
   Czytaj całość
   młoda, zdrowa doopa to jest pe.....em !!
   • _smigol_ Zgłoś komentarz
    Kiedy pan Karlsson wypowiadał się odnośnie tęczowej opaski wydawać się moglo ze myśli ze wszyscy Polacy są homofaobami. Kiedy teraz wypowiada się źle na temat dziewcząt tańczących
    Czytaj całość
    na mistrzostwach dochodzę do wniosku ze nie lubi Polski i Polaków. Idąc dalej w duchu poprawności politycznej uważam zachowania pana Karlssona za przejaw dyskryminacji a co za tym idzie rasizm.
    • gdziemózg Zgłoś komentarz
     "twierdzą, że takie występy przyczyniają się do uprzedmiotawiania kobiet i niszczenia postępów, jakie w ostatnich latach zrobiły związki walczące o równouprawnienie." To się pytam po
     Czytaj całość
     co zakładali w ogóle coś takiego?
     • aus Zgłoś komentarz
      a g...o kogo obchodzi co chca szwedzi. Przestancie powielac te bzdury.
      • Paweł Kobzik Zgłoś komentarz
       Oni by woleli żeby w trakcie przerwy geje tańczyli.
       • Adam Hapka Zgłoś komentarz
        Kiedyś pan Czesio po występach żeńskiej grupy tanecznej w kabareciku Olgi Lipińskiej skarżył się z niezapomnianym kobiecym akcentem - Panie dyrektorze, ten balet jest wstrętny!
        • Emilian Bar Zgłoś komentarz
         Mam dobrą wiadomość dla Szwecji dowiedziałem się, że dla równouprawnienia na kolejne spotkanie Szwecji mają tańczyć panowie :) ps. wiechoo to nie ten kraj w Skandynawii po alkoholu
         Czytaj całość
         idąc na pieszo stracisz prawko a trzy piwa 4% to alkoholizm :D
         • wiechoo Zgłoś komentarz
          WÓDY IM DAĆ TO JAK SZWEDZI BĘDA CHLAĆ
          • Pawel Kowalik Zgłoś komentarz
           Ach ta lewacka Szwecja. A czy ktoś te dziewczyny zmusza do tańca?? Same to robią, pewnie kasę dostają za to więc w czym problem?
           • Kikker Zgłoś komentarz
            Geje...?
            • charismatic enigma Zgłoś komentarz
             A spadaj na drzewo dziadu! Może w przerwie lepiej oglądać pokazy szkolenia snajperskiego dla imigrantów, które są fundowane w Szwecji, by rzekomo oswoili się z językiem? Może lepiej
             Czytaj całość
             oglądać pokazy zabierania dzieci z rodziny, jak to ma miejsce w krajach skandynawskich, bo wg tej postępowej, skandynawskiej ideologii są one własnością państwa, a rodzina to największe zło? Może lepiej oglądać kursy instruktażowe, gdzie Szwedzi pokazują jak należy się integrować z imigrantami i pozwalają im się bić oraz gwałcić szwedzkie kobiety? Mówi się jaka to Polska jest zacofana, jeden wielki ciemnogród itd. Jak patrzę na taką Szwecją, Norwegię czy Niemcy to dziękuję Bogu, że żyję w tym ciemnogrodzie, a nie w takim antyludzkim państwie jakim jest m.in. Szwecja.
             • Rafał25 Zgłoś komentarz
              Może dziewczyny burki powinny ubrać. Szwedzi poczuli by się jak w domu.
              Zobacz więcej komentarzy (98)
              Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
              ×
              Sport na ×