Piotrkowianin bezlitosny dla Akademików

Wysokie sparingowe zwycięstwo odnieśli szczypiorniści Piotrkowianina nad AZS-em AWF Biała Podlaska. Lider I ligi (grupa B) pokonał rywala aż 32:15 (17:11).

Michał Ostafijczuk

To był przedostatni sprawdzian dla zespołu Rafała Przybylskiego przed rundą rewanżową pierwszoligowych rozgrywek. W najbliższą sobotę Piotrkowianin zmierzy się w Zabrzu z miejscowym Górnikiem. Od pierwszej minuty spotkania z AZS-em AWF Biała Podlaska piotrkowianie narzucili rywalowi swoje warunki. W 5. minucie prowadzili 3:0. Przyjezdni w pierwszej części spotkania starali się dotrzymywać kroku wyżej notowanej drużynie z Piotrkowa. Rzucili jedenaście bramek, a na przeszkodzie w zdobyciu większej liczby goli stanął świetnie broniący Artur Banisz.

W drugiej połowie spotkania akademicy nie byli już w stanie stawić czoła Piotrkowianinowi. Tylko czterokrotnie pokonali zmienników Banisza - Damiana Procho i Marcina Pietruszkę. Piotrkowska drużyna odpowiedziała piętnastoma trafieniami i w efekcie wygrała 32:15.

- Bardzo pożyteczny sparing. Zadowolony jestem szczególnie z drugiej połowy, w której zagraliśmy bardzo dobrze w defensywie. Cieszą bramki i niezła postawa Karola Cichockiego. Momentami brakowało jeszcze świeżości, ale ona powinna przyjść na pierwszy ligowy mecz, który zagramy w Przemyślu - powiedział szkoleniowiec Piotrkowianina.

MKS Piotrkowianin  - AZS AWF Biała Podlaska 32:15 (17:11)