Pewna wygrana Zagłębia - relacja z meczu Słupia Słupsk - Interferie Zagłębie Lubin

Kolejne z rzędu efektowne zwycięstwo odniosły piłkarki ręczne Zagłębia Lubin. Tym razem podopieczne Bożeny Karkut pokonały w spotkaniu wyjazdowym Słupię Słupsk 30:16 (15:11)

Pierwsze minuty spotkania to wyrównana walka obydwu zespołów. Zawodniczki Zagłębia wyraźnie ten fakt zaskoczył, mimo braku kontuzjowanej snajperki Słupi Anity Unijat w 6 minucie był remis 3:3. Gospodynie w tej części gry starały się grać długo w ataku pozycyjnym, co nie przynosiło zbyt większych efektów i po 16 minutach gry lubinianki prowadziły 7:6. Dobrze w tym okresie gry prezentowała się Joanna Obrusiewicz. Od tego momentu wysoka obrona zawodniczek Bożeny Karkut oraz dobra gra w bramce Izabeli Czarnej zdezorganizowała grę piłkarek Słupi. Niemniej jednak końcowe fragmenty pierwszej połowy w wykonaniu zawodniczek z Dolnego Śląska sprawiły, iż do szatni schodzili prowadząc zaledwie 15:11.

Po zmianie stron Zagłębie systematycznie powiększało przewagę i w 40 minucie prowadziły już 11:20. Większość bramek lubinianki zdobywały po szybkich atakach. W 48 minucie podopieczne Adama Fedorowicza zdobywają pierwszą bramkę w drugiej części gry! To niewątpliwie efekt dobrej gry w obronie szczypiornistek Zagłębia, które kontrolowały sytuacje, co pozwoliło Bożenie Karkut wprowadzić na boisko wszystkie zawodniczki. Końcowe fragmenty spotkania to miażdżąca przewaga przyjezdnych, które udowodniły swą wyższość. Ostatecznie zawody zakończyły się zwycięstwem Zagłębia Lubin 30:16.

- Grałyśmy w dużym osłabieniu bez Anity i kilka zawodniczek po przebytej grypie. starałyśmy się walczyć ze wszystkich sił, ale gnębiące nas w tym sezonie kontuzje i choroby sprawiają że było bardzo ciężko szczególnie przeciwko takiemu doświadczonemu zespołowi. W drugiej połowie opadłyśmy z sił co wykorzystały przeciwniczki które mają szeroki i wyrównany skład - ocenia spotkanie zawodniczka Słupi Agnieszka Łazańska-Korewo.

Słupia Słupsk - Interferie Zagłębie Lubin 16:30 (11:15)

Słupia: Backiel, Łoś. Muchocka 5, Łazańska - Korewo 3, Pniewska 7, Marciuch 1, Szczukowska, Podolak, Adach.

Kary:6 min.

Zagłębie: Czarna, Tsvirko, Maliczkiewicz. Jacek 1, Obrusiewicz 5, Kordić 8, Pielesz 3, Jakubowska 3, Olszewska 5, Semeniuk 2, Gunia 3, Jochymek, Byzdra, Piekarz.

Kary:1 2min.

Sędziowie: Żak, Figarski (Radom).