Pewny awans Pogoni Baltica Szczecin

Po raz drugi w ciągu kilkunastu dni piłkarki ręczne Pogoni Baltica Szczecin wygrały w Piotrkowie. Po zwycięstwie ligowym z połowy stycznia tym razem okazały się lepsze od Piotrcovii w Pucharze Polski.

Michał Ostafijczuk

Kilkanaście dni temu Pogoń Baltica Szczecin nie dała żadnych szans Piotrcovii wygrywając w spotkaniu ligowym aż 30:18. Tym razem kibice zobaczyli bardziej wyrównany mecz, a przy odrobinie lepszej grze piotrkowianki mogły nawet pokusić się o niespodziankę.

Wynik spotkania otworzyła Brazylijka Moniky Karla Novais Bancilon. Po chwili wyrównała Monika Kopertowska i taki też przebieg miały pierwsze minuty, w których wynik oscylował wokół remisu. Od stanu 6:6 trzy bramki z rzędu rzuciła Piotrcovia i to zmusiło szkoleniowca gości Adriana Struzika do wzięcia przerwy na żądanie. Przyniosła ona skutek i po chwili było 9:9. Ostatnie minuty pierwszej odsłony były popisem jednej aktorki. Szybkie kontry Pogoni Baltica widowiskowo kończyła Joanna Gadzina i to dzięki jej skuteczności przyjezdne prowadziły do przerwy 18:15.

Drugą połowę lepiej zaczęła Piotrcovia, która siedem minut po zmianie stron doprowadziła do remisu. Po rzucie Agaty Wypych było 19:19. To jednak wszystko na co stać było tego dnia gospodynie. Ostatni kwadrans należał do Pogoni Baltica, która wygrała ostatecznie 30:24.

- To był zupełnie inny mecz niż w lidze. Całkiem fajnie się układał do 25. minuty kiedy to prowadziłyśmy wyrównaną grę z rywalkami. Później oddałyśmy zbyt szybkie rzuty, z tego poszły kontry i Pogoń wypracowała sobie przewagę. W drugiej połowie rywalki okazały się skuteczniejsze i to one wywalczyły awans. Dla nas teraz najważniejsze są spotkania ligowe w Kościerzynie i Gdańsku. Musimy zdobyć punkty aby być pewne awansu do ósemki - powiedziała po meczu Edyta Szymańska, rozgrywająca Piotrcovii.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski - Pogoń Baltica Szczecin 24:30 (15:18)

MKS Piotrcovia: Jurkowska, Sarnecka – Sobińska 1, Kucharska 4, Matyja, Osuch, Szymańska 5/2, Kopertowska 7, Wawrzynowska, Wypych 1, Szafnicka, Olek, Piecaba, Ivanović 4, Jałoszewska 2.