ŚKPR potwierdził patent na SMS. Bramka w ostatniej sekundzie na wagę dwóch punktów

Ogromnych emocji dostarczył mecz grupy A I ligi pomiędzy SMS-em ZPRP Gdańsk, a ŚKPR-em Świdnica. Dzięki ambitnej grze po raz kolejny w starciu tych zespołów lepsi okazali się świdniczanie, którzy rzucili bramkę w ostatniej sekundzie.

Michał Gałęzewski

SMS ZPRP Gdańsk jest jedynym zespołem, z którym w tym sezonie zdołał wygrać ŚKPR Świdnica. Podopieczni Konrada Schneidera od początku postawili wysoko poprzeczkę. Skuteczny był Kamil Rogaczewski, po którego rzucie w 10. minucie było 4:7. Później jednak gospodarze zaczęli dominować na boisku.

Dobrze bronili bramkarze obu drużyn - Krzysztof Kozłowski i Tomasz Wasilewicz. Gdy SMS dodatkowo poprawił obronę, po tym jak trafił Szymon Sićko w 19. minucie było już 10:8 dla gospodarzy. Co prawda ŚKPR zdołał doprowadzić jeszcze do remisu, jednak tuż przed przerwą znowu dobrze zaczęli grać podopieczni Jana Prześlakiewicza i ostatecznie na przerwę schodzili przy wyniku 15:12.

Od początku drugiej połowy świdniczanie rozpoczęli odrabiać straty. Po tym jak w 35. minucie do bramki rywala trafił Tomasz Jarząbek, na tablicy wyników widniał rezultat 16:15. Ponownie zaatakowali gospodarze, którzy szybko zbudowali przewagę i w 43. minucie było już 22:18.

Do niespotykanej sytuacji doszło jakiś czas później. Przy stanie 24:22 dla gospodarzy jeden z sędziów źle się poczuł i musiał udać się do szatni. Po krótkiej przerwie mógł jednak kontynuować grę. Mimo, że goście często grali w osłabieniu w końcu doprowadzili do remisu! Stało się to po rzucie Patryka Rogaczewskiego.

Na 2,5 minuty przed końcem dwaj zawodnicy SMS-u otrzymali dwuminutowe kary, a po karnym Piotr Kijek ŚKPR doprowadził do remisu. 70 sekund przed końcem kolejny rzut z siódmego metra wykorzystał Kamil Rogaczewski świdniczanie wyszli na prowadzenie 30:29. Do tego licealiści z Gdańska stracili piłkę. 12 sekund przed ostatnim gwizdkiem czerwoną kartką za faul ukarany został Patryk Rogaczewski, a karnego wykorzystał Arkadiusz Moryto. W ostatniej akcji bramkę na wagę dwóch punktów rzucił Artiem Jefimienko.

SMS ZPRP Gdańsk - ŚKPR Świdnica 30:31 (15:12)

SMS ZPRP: Kozłowski, Bartosik - Moryto 8, Mauer 8, Sićko 6, Marszałek 3, Salacz 3, Jarosiewicz 2, Ziółkowski 1 oraz Skuciński, Mauer, Orpik.