Mueller MKS - Wybrzeże: Outsider mocno postraszył faworyta

Szczypiorniści Mueller MKS-u Grudziądz dobrze spisują się po przerwie zimowej I ligi grupy A piłkarzy ręcznych. Tym razem postraszyli faworyzowane Wybrzeże, ale ostatecznie przegrali 26:29, a aż dziewięć bramek rzucił Maciej Suwisz.

Michał Gałęzewski

Zespoły z Grudziądza i z Gdańska są na dwóch przeciwległych biegunach. Jeszcze w ubiegłym sezonie, gdy gdańszczanie grali w PGNiG Superlidze m.in. przeciwko Vive Tauronowi Kielce, Mueller MKS wygrywał drugą ligę, na sam koniec pokonując Wybrzeże II Gdańsk.

Tym razem jednak od samego początku gospodarze zaskakiwali gdańszczan. Gdy w 17. minucie po raz drugi z rzędu trafił Paweł Kruszewski, Mueller MKS prowadził 7:6. Później przewaga szczypiornistów z województwa kujawsko-pomorskiego wzrosła nawet do dwóch bramek.

Jeszcze na dwie minuty przed przerwą, kiedy celnym rzutem popisał się Arkadiusz Ossowski gospodarze cieszyli się z prowadzenia 13:12. Tuż przed przerwą gdańszczanie zaczęli dominować, korzystając też z osłabień miejscowych. Skuteczny był Łukasz Rogulski, a w 40. minucie po rzucie Michała Bednarka było już 15:22.

Od tego czasu skutecznie grali jednak Mateusz Kostrzewa oraz Maciej Suwisz. W samej końcówce rozgrywający, którzy jeszcze jesienią grał w Wybrzeżu hurtowo pokonywał bramkarzy z Gdańska. Jego licznik zatrzymał się na dziewięciu trafieniach. Mueller MKS przegrał ostatecznie 26:29. Dwa punkty pojechały do Gdańska, a grudziądzanie mogą się cieszyć z przeciwstawienia się bardziej doświadczonemu rywalowi.

Mueller MKS Grudziądz - Wybrzeże Gdańsk 26:29 (13:15)

Mueller MKS: Ziółkowski, T.Prietz, Goszczycki - Suwisz 9, Kostrzewa 7, Kruszewski 2, Łangowski 2, Ossowski 2, Knopik 2, Pożoga 1 oraz Mrozowicz, B.Prietz, Nalaskowski, Wiśniewski.