Bundesliga: Piotr Grabarczyk zbiera punkty, Andrzej Rojewski nie wytrzymał nerwów

TuS N-Lubbecke nieoczekiwanie zremisował z Frisch Auf! Goppingen 26:26 i do piętnastego miejsca w tabeli traci tylko dwa punkty. Zespół Piotra Grabarczyka nie składa broni w walce o utrzymanie w Bundeslidze.

Kamil Kołsut
Piotr Grabarczyk Newspix / Michał Nowak / Piotr Grabarczyk

Zespół z Lubeki zremisował po raz czwarty w tym sezonie. Tym razem był to punkt zdobyty, bramkę na wagę remisu TuS zdobył bowiem pięć sekund przed końcem meczu. Spotkanie było bardzo wyrównane - żadna z drużyn ani razu nie prowadziła różnicą wyższą niż dwa gole.

Bardzo dobrze w bramce gospodarzy spisał się Matevz Skok, którzy rzuty rywali odbijał  z 38-procentową skutecznością. Piotr Grabarczyk grał tylko w obronie i do siatki nie trafił. Dostał za to żółtą kartkę oraz dwuminutowe wykluczenie.

Remisem zakończył się także mecz HBW Balingen-Weilstetten - SC Magdeburg, choć goście jeszcze pięć minut przed końcem spotkanie prowadzili 27:25. Najpierw wynik wyrównał jednak Alexandros Vasilakis, a następnie na bramkę Marko Bezjaka odpowiedział Olivier Nyokas. Na tym gole się skończyły.

Antybohaterem wieczoru został Andrzej Rojewski. Polak dwie minuty przed końcem spotkania zmarnował rzut karny podyktowany za faul Jannika Hausmanna na Michaelu Damgaardzie. Sześćdziesiąt sekund później okazję na zdobycie zwycięskiej bramki nie wykorzystał także były zawodnik Vive Tauronu Kielce, Zeljko Musa.