PGNiG Superliga: Chrobry lepszy od Stali, remis w Legionowie (wyniki)

Chrobry Głogów dzięki świetnej drugiej połowie pokonał PGE Stal Mielec 35:27, a KPR RC Legionowo zremisowało z Górnikiem Zabrze 27:27 w dwóch pierwszych sobotnich meczach 21. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn.

Maciej Wojs
Maciej Wojs

Dzięki wygranej nad Stalą głogowska drużyna pozostała w walce o 4. miejsce w tabeli na koniec sezonu zasadniczego. Chrobry traci teraz tylko punkt do zespołu z Legionowa, który w sobotę pozwolił Górnikowi wyrwać sobie z rąk wygraną. W 57. minucie KPR RC prowadził 27:25, ale ostatecznie mecz zakończył się remisem 27:27.

W walce o play-off wciąż pozostaje Zagłębie Lubin, które w ostatnim sobotnim meczu zdobyło niezwykle ważne punkty w Opolu. Ekipa Pawła Nocha pokonała Gwardię 29:25 i przed ostatnią serią spotkań ma tylko o jeden punkt mniej niż ósmy w tabeli opolski zespół.