Mueller MKS - Polski Cukier Pomezania: Beniaminkowi znów zabrakło niewiele. Malborscy specjaliści od końcówek

Mueller MKS Grudziądz ponownie pokazał się z dobrej strony w meczu grupy A I ligi mężczyzn, jednak po raz kolejny czegoś grudziądzanom zabrakło. Dzięki świetnej końcówce goście z Malborka wygrali 34:30.

Michał Gałęzewski

Po ostatnim remisie z Wybrzeżem faworytami byli szczypiorniści z Malborka i to oni zaczęli bardzo dobrze mecz. Po bramce Kamila Nawrockiego w 8. minucie spotkania, Polski Cukier Pomezania prowadziła już 6:3. Później przewaga zespołu z województwa pomorskiego jeszcze bardziej wzrosła.

Dobrze w ofensywie grał Mateusz Wiak i po jego rzucie na 14 minut przed przerwą na tablicy wyników widniał rezultat 8:12. W tym momencie grudziądzanie się jednak obudzili. Sygnał do walki dał Kelian Janikowski, a gdy trafił Bartosz Prietz był już remis 13:13.

Sensacja wisiała w powietrzu, a Mueller MKS nie zamierzał odpuszczać. W ostatnich sekundach przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę z karnego celnie rzucił Łukasz Wiśniewski i ostatecznie beniaminek I ligi wygrał tę część meczu 17:16. Po zmianie stron wyglądało to jeszcze lepiej.

Malborscy szczypiorniści nie mogli się pozbierać na tyle, by powrócić na prowadzenie. Gdy w 41. minucie trafił Przemysław Mrozowicz, było już 23:20 dla gospodarzy, których oklaskiwała czterystuosobowa publiczność. Co prawda trzy kolejne bramki rzucili podopieczni Igora Stankiewicza, ale ponownie dobrą ripostą popisał się zespół z Grudziądza i na dziewięć minut przed końcem było 28:25.

Podobnie jak w meczu z Wybrzeżem, w którym Polski Cukier Pomezania wygrała końcówkę 8:1, drużyna z Malborka zaatakowała w najważniejszym momencie spotkania. Tym razem Polski Cukier Pomezania ostatnich dziewięć minut wygrała 9:2. Dobrze spisywał się Marek Boneczko i ostatecznie starcie w Grudziądzu zakończyło się rezultatem 30:34.

Mueller MKS Grudziądz - Polski Cukier Pomezania Malbork 30:34 (17:16)

Mueller MKS: T.Prietz, Goszczycki, Ziółkowski - Wiśniewski 8, Janikowski 5, Suwisz 4, Pożoga 3, Mrozowicz 3, Ossowski 3, B.Prietz 2, Kozłowski 1, Knopik 1 oraz Kruszewski, Nalaskowski, Łangowski.