Kim Andersson wraca do kadry!

Kim Andersson wraca do gry w reprezentacji Szwecji. Doświadczony zawodnik pomoże kolegom w walce o awans do turnieju olimpijskiego. Jego zespół o bilety do Rio de Janeiro powalczy w Malmo z Hiszpanią, Słowenią oraz Iranem.

Kamil Kołsut
Kamil Kołsut

- Myślałem, że przez kontuzję ramienia już nigdy nie zagram w drużynie narodowej. Teraz wszystko jest jednak w porządku - mówi Andersson. - Jestem zmotywowany, chcę pomóc. Igrzyska olimpijskie w Londynie to najpiękniejsze wspomnienie w mojej karierze.

33-latek na prawym rozegraniu szwedzkiej drużyny pomoże Johanowi Jakobssonowi oraz Andreasowi Cederholmowi. Ola Lindgren i Staffan Olsson na zgrupowanie przed turniejem kwalifikacyjnym powołali osiemnastu zawodników.

Kadra Szwecji na turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich

Bramkarze: Mattias Andersson (SG Flensburg-Handewitt), Mikael Appelgren (Rhein-Neckar Löwen)
Skrzydłowi: Jonas Källman (MOL-Pick Szeged), Fredrik Petersen (HK Malmö), Niclas Ekberg (THW Kiel), Mattias Zachrisson (Füchse Berlin)
Obrotowi: Andreas Nilsson (MVM Veszprém), Jesper Nielsen (Füchse Berlin), Niclas Barud (Frisch Auf! Göppingen)
Rozgrywający: Markus Olsson (Skjern Handbold), Viktor Ostlund (Eskilstuna Guif), Jim Gottfridsson (SG Flensburg-Handewitt), Jesper Konradsson (Alingsas HK), Lukas Nilsson (Ystads IF), Kim Andersson (Ystads IF), Johan Jakobsson (SG Flensburg-Handewitt), Andreas Cederholm (IFK Kristianstad)

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×