Warmia Traveland - Mueller MKS: Beniaminek postraszył lidera

W pierwszej połowie Mueller MKS Grudziądz prowadził z Warmią Traveland Olsztyn już różnicą dwóch bramek. W ciągu ostatniego kwadransa gospodarze wyjaśnili jednak sytuację.

Michał Gałęzewski

Obie drużyny znajdują się w zupełnie innym miejscu w lidze. Warmia Traveland jest faworytem do awansu, natomiast Mueller MKS zamyka ligową tabelę. Zapowiadał się więc pogrom, jednak grudziądzanie od pierwszych minut robili wszystko, by sprawić sensację.

Co prawda na początku meczu po rzucie Karola Królika faworyci prowadzili już 5:2, jednak chwilę później goście zaczęli grać bardzo dobrze. Gdy trafił Kelian Janikowski wyszli na prowadzenie, a po bramce Macieja Suwisza w 18. minucie Mueller MKS prowadził 10:8. Gdyby mecz się tak skończył, byłaby to ogromna sensacja.

W końcu gospodarze zaczęli grać tak, jak się od nich wymaga. Sygnał do ataków dał Radosław Dzieniszewski, a dobrą formą rzutową pod koniec pierwszej połowy popisał się Dominik Droździk. Po jego bramce w ostatniej minucie przed przerwą, Warmia Traveland prowadziła 16:14.

Po zmianie stron szczypiorniści ze stolicy województwa warmińsko-mazurskiego wyszli na czterobramkowe prowadzenie, jednak ponownie zaatakowali grudziądzanie i gdy na jedenaście minut przed końcem dwa razy z rzędu trafił Maciej Suwisz, na tablicy wyników widniał rezultat 24:22.

W samej końcówce Warmia Traveland Olsztyn nie pozwoliła jednak doprowadzić do niespodzianki. Olsztynianie wykorzystali chwilę niemocy Mueller MKS-u i na dwie minuty przed końcowym gwizdkiem wyszli na prowadzenie 31:23. Ostatecznie mecz zakończył się sześciobramkowym zwycięstwem lidera tabeli.

Warmia Traveland Olsztyn - Mueller MKS Grudziądz 32:26 (16:14)

Warmia Traveland: Gawryś - Deptuła Paweł 7, Droździk 7, Malewski 6, Królik 5, Dzieniszewski 3, Deptuła Piotr 1, Kopyciński 1, Sikorski 1, Koledziński 1 oraz Hegier.