Juniorzy Orlenu Wisły Płock mistrzami Polski

Juniorzy Orlenu Wisły Płock zostali mistrzami Polski juniorów. W finałowym meczu pokonali Vive Tauron Kielce 25:24. Brązowe medale zdobyli zawodnicy Olimpii MEDEX Piekary Śląskie.

Michał Gałęzewski

Final Four mistrzostw Polski juniorów rozpoczął się w piątek. W hali w Piekarach Śląskich lepsze okazały się zespoły z miast, które od lat biją się o najwyższe laury w PGNiG Superlidze. Vive Tauron Kielce pokonał wrocławian, natomiast Orlen Wisła Płock okazała się lepsza od gospodarzy.

Ogromnych emocji dostarczyło starcie o trzecie miejsce. Mający atut własnego boiska juniorzy Olimpii MEDEX Piekary Śląskie do końca walczyli z MKS-em MOS Wrocław. Ostatecznie w dramatycznych okolicznościach gospodarze wygrali 29:28 i na ich szyjach zawisły brązowe medale.

Był to jednak tylko przedsmak tego, co czekało w finale. Zmierzyły się tam zespoły z dwóch miast, w których panuje moda na piłkę ręczną i przekłada się to też na sport młodzieżowy. Do przerwy Orlen Wisła Płock prowadziła 12:10 i ostatecznie zwyciężyła 25:24. To szósty złoty medal płocczan w ciągu ostatnich ośmiu edycji. Kielczanie w tym czasie już po raz trzeci zdobyli srebrny medal.