Sokół Browar - Meble Wójcik: Gospodarze blisko niespodzianki

Niewiele zabrakło do niespodzianki w meczu Sokoła Browar Kościerzyna z Meblami Wójcik Elbląg. Gospodarze przegrali różnicą jednej bramki, choć mieli w ostatnich sekundach szansę na rzut na wagę punktu.

Michał Gałęzewski

Od początku podopieczni Andrzeja Gryczki narzucili swój styl gry. Szczególnie imponująco wyglądała ich gra w ataku. Podczas gdy w Meblach Wójcik jako jedyny bramki w pierwszej fazie spotkania potrafił zdobywać Piotr Adamczak, Sokół Browar pokonał bramkarzy rywala aż ośmiokrotnie i po tym, jak celnym rzutem popisał się Mariusz Czaja, kościerska drużyna prowadziła już 8:3.

Dariusz Molski uspokoił jednak grę swojego zespołu, który błyskawicznie zaczął odrabiać straty. Dobrze w ofensywie grał Michał Tórz. Gdy na cztery minuty przed końcem pierwszej części spotkania popisał się celnym rzutem, był już remis 12:12. Do samej przerwy żadna ekipa nie zdołała wyjść na prowadzenie wyższe, niż różnicą jednej bramki. Ostatecznie pierwsza część starcia w Kościerzynie zakończyła się rezultatem 15:15.

W drugiej połowie żadna drużyna nie stworzyła już takiej przewagi, jak to miało miejsce w pierwszej fazie meczu. Minimalne prowadzenie utrzymywali jednak zawodnicy z województwa warmińsko-mazurskiego, którzy w 52. minucie, gdy trafił Paweł Adamczak prowadzili już 27:24.

Szybko odpowiedział jednak Szymon Kmieć - rozgrywający Sokoła Browar, który w sobotę rzucił dziesięć bramek. Jak do tego z karnego trafił Adam Lisiewicz, na pięć minut przed końcem ponownie był remis - tym razem 27:27.

Do końcowych chwil trwał ostry bój o punkty. Gdy na początku 60. minuty Adriana Fiodora pokonał Tomasz Bronk, na tablicy wyników widniał rezultat 30:30. Szybko odpowiedział jednak Marcin Szopa. Andrzej Gryczka zdjął bramkarza i w ataku gospodarze kończyli z siedmioma zawodnikami przeciwko pięciu obrońcom. Fiodor obronił jednak ostatni rzut i dwa punkty pojechały do Elbląga.

Sokół Browar Kościerzyna - Meble Wójcik Elbląg 30:31 (15:15)

Sokół Browar: Pieńczewski, Świrkula - Kmieć 10, Reichel 6, Lisiewicz 5, T.Bronk 2, Jasowicz 2, Szala 2, Skwierawski 1, Czaja 1, Piechowski 1 oraz Bednarek.