MKS Poznań - SMS ZPRP: Wielkopolanie wygrali w końcówce

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski /
WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski /

Do samego końca walczyły ze sobą o zwycięstwo MKS Poznań i SMS ZPRP Gdańsk. Ostatecznie 26:25 zwyciężyli gospodarze, a bramkę na wagę dwóch punktów rzucił Wojciech Leder.

Spotkanie w Poznaniu było rozgrywane awansem. Gospodarze walczą o to, by uniknąć baraży. SMS ZPRP to ich sąsiad w tabeli, jednak ze względu na aspekty szkoleniowe i to, że w przyszłym sezonie trzon drużyny będą stanowili zawodnicy o rok młodsi, licealiści nie muszą się bać o utrzymanie.

Po ostatnim wysokim zwycięstwie gdańszczan w Grudziądzu, mieli oni ochotę powtórzyć ten rezultat. Już w siódmej minucie po bramce Huberta Skucińskiego na tablicy wyników widniał rezultat 2:5. Trzybramkowe prowadzenie podopiecznych Jana Prześlakiewicza utrzymywało się do 27. minuty, gdy kolejną swoją bramkę rzucił niezwykle skuteczny skrzydłowy Arkadiusz Moryto.

Tuż przed przerwą gospodarze zaczęli dominować na boisku. Gdy w ostatniej minucie trafiali Wojciech Leder i Bartosz Przedpełski najpierw wyrównali, a następnie wyszli na prowadzenie. Świetną serię kontynuowali po zmianie stron i gdy trafił Antoni Żochowski, MKS prowadził z SMS-em ZPRP już 17:13.

Gdańscy licealiści się jednak nie poddawali. Ciężar rzucania bramek wzięli na siebie Arkadiusz Moryto i Szymon Sićko, jednak za każdym razem odpowiadali gospodarze. Dopiero gdy na minutę przed końcem rzucił Paweł Salacz, goście doprowadzili do remisu.

Bramkę na wagę dwóch punktów w ostatniej minucie zdobył jednak Wojciech Leder. Po jego celnym rzucie gdańszczanie wzięli czas. Zagrali jednak zbyt chaotycznie i piłkę przejął na chwilę Jakub Kasperczak, który ukradł cenne sekundy. Zwycięski MKS Poznań ma wciąż szansę na uniknięcie barażu.

W zespole SMS-u ZPRP Gdańsk zagrało dwóch zawodników z młodszej klasy - debiutant Krzysztof Komarzewski z Wybrzeża Gdańsk i Adrian Chełmiński z UKS-u Nike Ciechanów, którzy wcześniej grali głównie w II lidze.

MKS Poznań - SMS ZPRP Gdańsk 26:25 (14:13)

MKS: Zarzycki, Góral, Badowski - Leder 6, Kasperczak 5, Tokaj 4, Bekisz 3, Narożny 2, Żochowski 2, Przedpełski 2, Klopsteg 1, Niedzielak 1 oraz Pochopień, Pacała. Karne: 2/3. Kary: 6 min.

SMS ZPRP: Wenta, Kozłowski - Moryto 11, Sićko 5, Ziółkowski 3, Skuciński 3, Salacz 1, Komarzewski 1, Harasymek 1 oraz Chełmiński, Marszałek, Orpik. Karne: 3/3. Kary: 10 min.

Kary: MKS - 6 min. (Leder 2 min., Kasperczak 2 min., Przedpełski 2 min.), SMS ZPRP - 10 min. (Salacz 4 min., Orpik 2 min., Ziółkowski 2 min., Chełmiński 2 min.). Sędziowie: Habierski, Skrobak (Głogów). Widzów: 200.