Piotrcovia przegrała rewanż z kretesem. "Nie byliśmy zespołem"

Zdjęcie okładkowe artykułu:
zdjęcie autora artykułu

Piotrcovia Piotrków Trybunalski wyraźnie przegrała rewanż 1/4 finału mistrzostw Polski z MKS-em Selgros Lublin i odpadła z walki o tytuł. - Nie byliśmy zespołem - stwierdził trener piotrkowianek Michał Pastuszko.

Drużyna Piotrcovii Piotrków Trybunalski wyrównaną walkę z MKS-em Selgros Lublin toczyła praktycznie tylko przez pierwsze 7 minut meczu, kiedy to na tablicy wyników widniał rezultat 2:2. Później na parkiecie niepodzielnie dominowały lublinianki, które zwyciężyły ostatecznie 35:19. - Przede wszystkim nie byliśmy zespołem. Każda grała sama sobie i myślę, że po dziesięciu minutach, te spuszczone głowy mówiły wszystko. Musimy jeszcze popracować nad stroną mentalną - twierdzi Michał Pastuszko.

Rozczarowanie kiepskim występem Piotrcovii w Lublinie jest tym większe, ponieważ w pierwszym spotkaniu ćwierćfinału zagrała ona bardzo dobre zawody przeciwko obrończyniom mistrzowskiego tytułu. - Przed meczem były dwa możliwe scenariusze, albo będzie równa walka do końca, albo pogrom. Niestety jest to drugie. Moje zawodniczki nie potrafiły nawet zrealizować tego, o czym mówiliśmy w trakcie spotkania. Można przegrać pięcioma-sześcioma bramkami, ale nie w takim stylu jak my - narzekał trener.

Przed siódmą po sezonie zasadniczym Piotrcovią mecze o piąte miejsce na koniec tegorocznych zmagań w PGNiG Superlidze. - Będziemy walczyć o tę pozycję. Nie wiemy jeszcze na kogo trafimy, prawdopodobnie będzie to Energa AZS Koszalin, ale sprawa jest otwarta. Mamy dwa tygodnie, żeby się przygotować do kolejnych spotkań - mówi Pastuszko.

Zobacz wideo: Tałant Dujszebajew: mamy szanse, by spełnić marzenia

{"id":"","title":""}

Źródło: TVP S.A.

Źródło artykułu:

Marcin Gortat po raz pierwszy opowiada o pożegnaniu z tatą. "Kiedy ścisnął moją dłoń, prawie zgniótł mi kości". ZOBACZ PREMIEROWY ODCINEK PROGRAMU "ŻYCIE PO ŻYCIU"

Czy Piotrcovia zajmie na koniec sezonu PGNiG Superligi 5. pozycję?
Tak
Nie
Trudno ocenić
Zagłosuj, aby zobaczyć wyniki
Trwa ładowanie...
Komentarze (0)