El. ME 2018: Chorwat, Serb, Słoweniec i Węgier rozlosują grupy eliminacji

Dubrownik jest już gotów na czwartkowe losowanie grup eliminacji do Mistrzostw Europy 2018. O losie biorących udział w walce o wyjazd na turniej w Chorwacji 28 drużyn zadecyduje czterech szczypiornistów - Chorwat, Serb, Słoweniec i Węgier.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
JAVIER SORIANO/AFP / JAVIER SORIANO/AFP

Europejska Federacja Piłki Ręcznej czerpie z pomysłów UEFY i we współpracy z krajowymi federacjami od kilku lat zaprasza na ceremonie losowań grup eliminacji lub turnieju finałowego znanych zawodników. Przed rokiem grupy Mistrzostw Europy 2016 w Polsce wyłonili Sławomir Szmal, Andreas Wolff i Mads Mensah Larsen, a wcześniej w losowaniu fazy eliminacyjnej pomagali również m.in. Petar Nenadić i Julen Aguinagalde.

Tym razem grupy eliminacji do Mistrzostw Europy 2018 rozlosują Chorwat Luka Stepancić, Serb Filip Marjanović, Słoweniec Mario Sostarić i Węgier Gergely Harsanyi.

Pierwszy z nich to zawodnik RK Prvo plinarsko društvo Zagrzeb i brązowy medalista mistrzostw świata z 2013 roku. Marjanović z kolei gra na co dzień w RK Vojvodinie Nowy Sad i jest członkiem reprezentacji Serbii. Sostarić to klubowy kolega Michała Szyby z RK Gorenje Velenje, a występujący obecnie w Grundfosie Tatabanya Harsanyi przez lata był powoływany do reprezentacji Węgier.

Czwartkowe losowanie w Dubrowniku rozpocznie się o godz. 10:30. Kwadrans wcześniej na WP SportoweFakty rozpoczniemy relację "na żywo" z tego wydarzenia.

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×