Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

AZS Łączpol AWFiS - Metraco Zagłębie: Lubiniankom nie zabraknie motywacji?

Oprócz walki o miejsca 1-4, rozpoczyna się też bój o pozycje 5-8. W Gdańsku AZS Łączpol AWFiS zmierzy się z Metraco Zagłębiem, które ostatnich dni nie może zaliczyć do udanych.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Patrząc na samą rundę zasadniczą, zdecydowanymi faworytkami dwumeczu są zawodniczki Metraco Zagłębia Lubin. Podopieczne Bożeny Karkut zakończyły rozgrywki na czwartym miejscu, z zaledwie czterema punktami straty do liderek. Gdańszczanki uzbierały aż 15 punktów mniej.

Cele Metraco Zagłębia były jednak dużo wyższe, niż walka o miejsca 5-8. W dwumeczu z Vistalem Gdynia lubinianki nie pokazały się z dobrej strony i przegrały oba spotkania. Dodatkowo podczas Final Four PGNiG Pucharu Polski przed własną publicznością Miedziowe uległy Pogoni Baltica Szczecin i musiały się zadowolić trzecim miejscem.

Pozostaje więc kwestia motywacji. Doświadczona drużyna z Lubina, która od 2006 do 2014 roku nie schodziła z ligowego podium, zdobywając w międzyczasie 1 złoty, 6 srebrnych i 2 brązowe medale, drugi raz z rzędu musi się teraz zmotywować do walki o dużo niższe cele. Aby zadbać o wolę walki, działacze z Lubina przedłużyli ostatnio umowy z Sanją Premovic i Jovaną Milojević.

Bój o piątą lokatę nie jest z pewnością żadną ujmą dla gdańszczanek. Drużyna Jerzego Cieplińskiego zajęła ósme miejsce w rundzie zasadniczej. Biorąc pod uwagę fakt, że jest to beniaminek, który budował zespół jeszcze podczas trwającego sezonu, jest to niezły rezultat.

W zespole z Gdańska w wysokiej formie znajdują się Monika Stachowska i Karolina Siódmiak, pozostałe zawodniczki również potrafią czasem pokazać lwi pazur. Przed gdańszczankami jeszcze cztery mecze, a po sezonie z pracą trenera pożegna się dotychczasowy trener Jerzy Ciepliński, który zostanie honorowym prezesem klubu. Na jego stanowisku znajdzie się miejsce dla Edyty Majdzińskiej.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk - Metraco Zagłębie Lubin - 23.04 godz. 18:00

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (0):
  Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
  ×
  Sport na ×