MTS Żory - Słupia: Ślązaczki wyszły z opresji

W meczu I ligi kobiet MTS Żory przegrywał do przerwy ze Słupią Słupsk 10:13. W drugiej połowy lepiej spisały się jednak zawodniczki ze Śląśka, które ostatecznie zwyciężyły 24:21.

Michał Gałęzewski

Od początku spotkania dobrze spisywały się zawodniczki ze Słupska u których skuteczna była Anna Ilska. Po kwadransie gry zawodniczki z Pomorza prowadziły już różnicą różnica trzech trafień. Później powiększyły przewagę do 10:4.

W końcówce pierwszej połowy gospodynie prowadzone przez Bartłomieja Dudę zaczęły odrabiać stratę. Szybko rzuciły cztery bramki z rzędu i ostatecznie ta część spotkania zakończyła się rezultatem 10:13. Mimo wszystko nadal faworytkami były przyjezdne.

Po zmianie stron rozpoczęło się wielkie odrabianie strat. MTS Żory dość szybko wyszedł na prowadzenie i było już 18:17 dla gospodyń. Co prawda słupszczanki starały się jeszcze odmienić losy spotkania, jednak w samej końcówce kropkę nad i postawiły gospodynie i zwyciężyły 24:21.

MTS Żory - Słupia Słupsk 24:21 (10:13)