Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Skoki

Działacze Piotrcovii myślą już o kolejnym sezonie

Mimo że rozgrywki sezonu 2015/2016 nie dobiegły jeszcze końca, to działacze MKS Piotrcovia myślą już o kolejnym sezonie Superligi. Podpisali kontrakty z większością zawodniczek, są również w trakcie rozmów z piłkarkami, które mogą wzmocnić zespół.

Michał Ostafijczuk
Michał Ostafijczuk

Nowe umowy podpisały: Daria Opelt, Agata Wypych, Monika Kopertowska, Andleja Ivanović, Vladyslava Belmas, Katarzyna Sobińska, Agnieszka Jałoszewska i Anna Szafnicka. Ważne kontrakty posiadają Karolina Sarnecka i Paulina Marszałek. Uzgodnione zostały szczegóły umowy na kolejny sezon z trenerem Michałem Pastuszko.

Wiadomo już, że karierę po sezonie zakończy doświadczona bramkarka Justyna Jurkowska. Z drużyny odejdzie najprawdopodobniej Edyta Szymańska, a powodem są problemy zdrowotne zawodniczki. Jeśli chodzi o pozostałe piłkarki to zarząd wstrzymuje się z decyzjami. Powodem jest mające odbyć się 13 maja Walne Zebranie Sprawozdawczo-Wyborcze Członków MKS Piotrcovia, które określi wizję dalszego rozwoju i prowadzenia klubu.

- Zdajemy sobie sprawę z konieczności wzmocnienia kadry Piotrcovii. W przyjętej 2 lata temu strategii klubu, wyznaczono stały sportowy progres na miarę możliwości finansowych. Celem na najbliższy sezon będzie kolejny awans do rozgrywek fazy play-off i walka o miejsca 5/6 w rozgrywkach. Tegoroczny awans do ósemki rozgrywek, jest spełnieniem założeń jakie otrzymał zespół i szkoleniowiec ale nie daje satysfakcji sympatykom i zarządowi Piotrcovii - mówi Witold Kopertowski, członek zarządu klubu.

Prowadzone są rozmowy w sprawie sprowadzenia do Piotrkowa 3 zawodniczek na pozycje rozgrywających i kołowej. Pod uwagę brana jest opcja zawodniczek krajowych jak również z Chorwacji, Ukrainy i Macedonii. Po zakończeniu rozgrywek piotrkowski zespół będzie trenował na własnych obiektach do 3 czerwca. Wznowienie zajęć nastąpi 11 lipca. Zespół wyjedzie na 10-dniowy obóz sportowy do Karpacza. W Piotrkowie na koniec okresu przygotowawczego zostanie rozegrany turniej III Memoriał im. Krzysztofa Kazimierskiego z udziałem zespołów Superligi.

ZOBACZ WIDEO Zygfryd Kuchta: oczekujemy medalu piłkarzy ręcznych w Rio
Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna
Komentarze (2)
 • Szelest Zgłoś komentarz
  Żałować należy , że skład z początku sezonu z różnych powodów ulega erozji. Przestrzegałbym przed kierunkiem wzmocnienia zagranicznego . Zawodniczki pokroju Martynienko czy
  Czytaj całość
  Jefimowej nie zagrają już w naszej lidze. Dużo jest natomiast uzdolnionych naszych piłkarek . Jak chociażby szukające swojej życiowej szansy : Paula Przytuła, Alicja Zacharska z Spr Olkusz czy też robiąca szybkie postępy Katarzyna Kamusińska z Cracovii czy też Aleksandra Abramowicz ze Sośnicy.Przykład Katarzyny Stasiak w Koszalinie nie musi być odosobniony. Przytoczone nazwiska to zaledwie fragment z południowej Polski
  • emeryt45 Zgłoś komentarz
   No nareszcie odezwał się Zarząd bo do tej pory jakby nie istniał, gdzie tu marketing i robienie rozgłosu, reklamy brać przykład z innych drużyn. Treść bardzo dobra oby więcej było o
   Czytaj całość
   Piotrcovii i częściej to znowu zaczną przychodzić kibice w większej ilości do RELAX-u.
   Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
   ×
   Sport na ×