Mueller MKS - Spójnia: Gdynianie zdobyli Grudziądz

Po porażce w Gdańsku z SMS-em, Spójnia pokazała się z dobrej strony w Grudziądzu. Co prawda gospodarze w 38. minucie prowadzili różnicą trzech bramek, jednak końcówka należała do gdynian.

Michał Gałęzewski

Obie drużyny w tym sezonie prezentują zupełnie inną formę i mają różne cele. Spójnia walczy w górze tabeli, natomiast Mueller MKS nie ma już szans na utrzymanie. Przed własną publicznością grudziądzanie chcieli się jednak pokazać z dobrej strony. Mimo, że minimalną przewagę od początku miała Spójnia, po karnym wykorzystanym przez Arkadiusza Ossowskiego był remis 7:7.

Później gospodarze zdołali wypracować sobie przewagę. Gdy bramkę rzucił Jarosław Knopik, na tablicy wyników widniał już rezultat 13:11, a do przerwy pozostało osiem minut. Ten czas lepiej wykorzystali jednak zawodnicy, których prowadzi Marcin Markuszewski i ostatecznie pierwsza część spotkania zakończyła się rezultatem 14:16.

Po zmianie stron zaskoczyli grudziądzanie. Dobrze zarówno z gry, jak i podczas rzucania karnych grał Maciej Suwisz. Gdy trafił z siódmego metra w 38. minucie, ponownie Mueller MKS prowadził różnicą trzech bramek. Wówczas nikt jednak nie przypuszczał tego, co stanie się chwilę później.

Spójnia Gdynia rzuciła aż siedem bramek z rzędu. Z biegiem czasu bardziej ograni na tym poziomie gdynianie już tylko powiększali swoją przewagę, a Mueller MKS był bezradny wobec rozkręcającej się gdyńskiej machiny. Ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 27:36. Spójnia wciąż ma szansę na czwarte miejsce w ligowej tabeli.

Mueller MKS Grudziądz - Spójnia Gdynia 27:36 (14:16)

Mueller MKS: Gryszan, T.Prietz, Goszczycki - Suwisz 8, Janikowski 5, Ossowski 4, Mrozowicz 4, Wiśniewski 2, Knopik 2, Kruszewski 1, Bartecki 1 oraz Kostrzewa, Pożoga, Nalaskowski.