Jesper Noddesbo zostanie w Barcelonie na kolejny sezon

Nie dojdzie w czerwcu do transferu Jespera Noddesbo z FC Barcelona Lassa do HC Midtjylland. Doświadczony obrotowy odrzucił ofertę duńskiego klubu i zdecydował się pozostać w stolicy Katalonii jeszcze przez rok.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
WP SportoweFakty / Tomasz Fąfara

35-letni Noddesbo prowadził rozmowy z szefostwem Midtjylland od grudnia 2015 roku. Zawodnik poważnie zainteresowany był powrotem do ojczyzny i rodzinnego Herning (tam swoje mecze rozgrywa HCM), narzekając m.in. na zbyt mało szans gry w Barcelonie.

- Barcelona to miejsce, gdzie mogę spełnić swoje ambicje sportowe, mogę grać w Lidze Mistrzów. Ale kiedy nie dostajesz zbyt dużo szans gry, to musisz rozważyć co robić dalej - mówił w kwietniu w rozmowie z duńską telewizją TV2.

Duńczyk po blisko półrocznych negocjacjach zdecydował się jednak pozostać w Hiszpanii. - Jesper poinformował nas, że zostaje w Barcelonie na kolejny rok. Zamiast tego, mam nadzieję, uda się nam podpisać z nim kontrakt w 2017 roku - przekazał prezes Midtjylland, Thomas Hintze.

Doświadczonego obrotowego w Hiszpanii trzymają... pieniądze. Noddesbo gra już na Półwyspie Iberyjskim 9 lat i jeśli zostanie tam jeszcze przez rok, uzyska 26-procentową zniżkę podatkową. To też dobre wieści dla Midtjylland.

- Dzięki temu Jesper będzie dla nas po prostu trochę "tańszy". Gdybyśmy podpisywali z nim kontrakt teraz, z pewnością musielibyśmy zapłacić więcej - dodał Hintze.

Noddesbo jest związany kontraktem z Barceloną do 30 czerwca 2018 roku. Duńczyk gra w ekipie ze stolicy Katalonii od 2007 roku. Obecnie walczy o miejsce w składzie z Kamilem Syprzakiem oraz Francuzem Cedricem Sorhaindo.

ZOBACZ WIDEO Mariusz Jurasik pół żartem, pół serio. "Czekałem jeszcze na powołanie do Rio..."
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×