LKPR Moto-Jelcz - Piotrkowianin: Lider nie zwalnia tempa

W meczu przedostatniej kolejki grupy B I ligi mężczyzn LKPR Moto-Jelcz Oława przegrał z Piotrkowianinem Piotrków Trybunalski 29:32. Liderzy pokazali, że nie przez przypadek wygrali ligę.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Joanna Dobranowska

Piotrkowianin przyjechał do miejscowości Gać jako drużyna, która wygrała już grupę B. Ze względu na to, że LKPR Moto-Jelcz znajduje się również w czołówce tabeli, zapowiadało się ciekawe spotkanie i takie w rzeczywistości było.

Od początku bardzo dobrze spisywali się podopieczni Krzysztofa Mistaka. Gdy w 9. minucie trafił Kamil Herudziński, LKPR Moto-Jelcz Oława prowadził już 5:3. Chwilę później piotrkowianie zdołali doprowadzić do remisu, jednak znów na prowadzenie wyszli gospodarze sobotniego meczu.

Pod koniec pierwszej połowy spotkania, obie ekipy zaczęły grać falami. Najpierw Piotrkowianin rzucił cztery bramki z rzędu, a chwilę później podobny popis dali gospodarze, którzy tuż przed przerwą mieli cztery rzuty karne. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 17:17.

Po zmianie stron ponownie drużyny z Oławy i z Piotrkowa Trybunalskiego grały falami. Po raz ostatni remis na tablicy wyników widniał w 43. minucie, gdy trafił Krzysztof Górniak. Od tego czasu zaczęli dominować faworyci.

Piotrkowianin w ciągu ostatniego kwadransa stracili tylko pięć bramek. W tym samym czasie zaczęli rzucać bramki w bardzo dobrym tempie. Dzięki temu na sześć minut przed końcem, gdy trafił Szymon Woynowski było już 27:31. Spotkanie zakończyło się trzybramkowym zwycięstwem Piotrkowianina.

LKPR Moto-Jelcz Oława - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 29:32 (17:17)

LKPR Moto-Jelcz: Pawlak - Górniak 6, Celek 6, Kijek 5, Herudziński 5, Sawicki 4, Rutkowski 2, Markiewicz 1 oraz Cepielik, Klinger, Pokora.