SMS ZPRP - Warmia Traveland: Licealiści postraszyli tylko na początku. Świetny Malewski

SMS ZPRP Gdańsk na początku spotkania prowadził różnicą trzech bramek z Warmią Traveland. Później jednak doświadczeni olsztynianie zbudowali przewagę i nie oddali inicjatywy do końca, wygrywając 34:24.

Michał Gałęzewski
WP SportoweFakty / Dorota Kowalska

Aby mieć prawo gry w barażach Warmia Traveland musiała wygrać w Gdańsku. Już w 46. sekundzie spotkania miała miejsce nietypowa sytuacja. Za faul na Piotra Jarosiewicza czerwoną kartką ukarany został Karol Królik. Wykluczenie ważnej postaci olsztyńskiego zespołu miało ogromny wpływ na grę przyjezdnych.

W bramce SMS-u ZPRP Gdańsk świetnie spisywał się Krzysztof Kozłowski, a w 6. minucie po bramce Krzysztofa Komarzewskiego, licealiści prowadzili już 4:1. W Warmii Traveland skutecznie karne wykonywał Marcin Malewski, który rzucił cztery pierwsze bramki dla swojego zespołu. To było jednak za mało na dobrze funkcjonujący SMS.

Jeszcze w 16. minucie, gdy trafił Krzysztof Gądek SMS ZPRP prowadził 7:4. Do końca pierwszej połowy na boisku dominowali już podopieczni Giennadija Kamielina. Dobrze grali Dominik Droździk i Paweł Deptuła. Ostatecznie pierwszą połowę goście wygrali 16:10.

Od początku drugiej połowy zawodnicy obu drużyn często łamali przepisy. W ciągu niecałych pięciu minut sędziowie ukarali ich siedmioma dwuminutowymi karami. Lepiej radzili sobie z tym olsztynianie u których znakomicie radził sobie Malewski. Gdy trafił z karnego w 40. minucie było już 13:22, a najlepszy strzelec Warmii Traveland miał na swoim koncie dziesięć bramek.

Do samego końca prowadzenie Warmii Traveland było niezagrożone. Ostatecznie drużyna z Olsztyna wygrała x:x i przynajmniej na chwilę awansowała na pozycję lidera grupy A I ligi. Szczypiorniści Mebli Wójcik Elbląg mają jeszcze przed sobą jednak spotkanie w Grudziądzu i gdy zwyciężą, zdetronizują ekipę ze swojego województwa.

SMS ZPRP Gdańsk - Warmia Traveland Olsztyn 24:34 (10:16)

SMS ZPRP: Kozłowski, Bartosik, Wenta - Marszałek 7, Jarosiewicz 4, Pedryc 3, Gądek 3, Komarzewski 2, Ziółkowski 2, Skuciński 1, Harasymek 1 Orpik 1 oraz Salacz, Sićko, Chełmiński, Zarzycki.