Vistal Gdynia mistrzem Polski juniorek młodszych

Juniorki młodsze Vistalu Gdynia zostały mistrzyniami Polski juniorek młodszych. W finale zawodniczki z Trójmiasta pokonały Koronę Handball Kielce. Brązowe medale zdobyły zawodniczki z Jeleniej Góry.

Michał Gałęzewski
Piłka ręczna WP SportoweFakty / Piłka ręczna

Final Four Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych odbyły się w Karpaczu, a ich gospodarzami był KPR Jelenia Góra SMS Karpacz. W półfinałach wygrały zespoły z Gdyni i z Kielc, które weszły do finału.

W spotkaniu o brązowy medal lepsze okazały się gospodynie, które zwyciężyły z MTS-em Kwidzyn 25:21. W finale prowadzony przez Andrzeja Bystrama Vistal po zaciętym boju zwyciężył z Koroną Handball Kielce 29:28. W zwycięskim zespole 24 bramki w dwóch meczach rzuciła Paulina Uścinowicz. W Koronie Handball jedno trafienie mniej zaliczyła Magdalena Więckowska. Bohaterką finału była skrzydłowa Julia Wtulich, która rzuciła 11 bramek.