Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Tenis
 • Zimowe

Nowa twarz Vive Tauronu Kielce. Tak zespół zmieni się latem

W niedzielę szczypiorniści Vive Tauronu Kielce wygrali Ligę Mistrzów. W lipcu część zawodników będzie już grała w innych klubach, szeregi kielczan zasilą za to między innymi Dean Bombac i Filip Ivić.
Aneta Szypnicka
Aneta Szypnicka

W pierwszym wywiadzie, jakiego Marin Sego udzielił po ogłoszeniu jego transferu z Płocka do Kielc powiedział, że powodem jego decyzji było między innymi to, że marzy o wygraniu w finale Ligi Mistrzów. Chorwat spędził w stolicy województwa świętokrzyskiego dwa lata i ostatni mecz, jaki rozegrał w  żółto-biało-niebieskich barwach to był właśnie jego wymarzony finał w kolońskiej Lanxess Arenie - o zwycięstwie kielczan zdecydowała seria karnych, w której Sego obronił jeden rzut. Od lipca bramkarz będzie zawodnikiem MOL-Pick Szeged, a jego miejsce między słupkami zajmie Filip Ivić.

Młody Chorwat już jest uważany za jednego z najzdolniejszych bramkarzy w Europie, a w Kielcach będzie miał okazję uczyć się od Sławomira Szmala - najlepszego zawodnika na świecie w roku 2009. Tałant Dujszebajew będzie też miał do dyspozycji wychowanka klubu - Krzysztofa Markowskiego.

Wygrali Ligę Mistrzów: Sławomir Szmal, Marin Sego, Krzysztof Markowski
Odchodzi: Marin Sego
Przychodzi: Filip Ivić.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
inf. własna
Zgłoś błąd
Komentarze (14)
 • jaco65 Zgłoś komentarz
  Liga Mistrzów ruszyła w sezonie 1993/1994. Od tamtej pory tylko kilka klubów dostąpiło zaszczytu zdobycia tego trofeum. Były to kluby z następujących krajów: Hiszpania, Niemcy,
  Czytaj całość
  Słowenia, Francja. Teraz dochodzi klub z Polski!
  • jaco65 Zgłoś komentarz
   Tutaj macie listę wszystkich zwycięzców Ligi Mistrzów (niedługo na tej liście pojawi się polska flaga): http://www.ehfcl.com/men/seasons
   • EQ Iskra Zgłoś komentarz
    Ludzie, odczepcie się w końcu od Kusa. Chłopak daje z siebie absolutny maks, tyra w obronie jak wół, owszem, ma niedostatki, ale kto ich nie ma? Wolę Mateusza niż jakąś zagraniczną
    Czytaj całość
    gwiazdkę typu Oneto. Nawet jeśli zostanie ograny 1 na 1, nawet jeśli czasami zarobi czerwoną kartkę czy niepotrzebne 2 minuty. Taka jego rola w drużynie i do jasnej cholery swoją robotę robi dobrze. Wygrał LM grając bardzo dużo czasu w obu meczach. Czego jeszcze potrzebujecie? Jestem pewny, że za rok będzie jeszcze lepszym graczem.
    • wl Zgłoś komentarz
     Czy można sobie było wyobrazić piękniejsze zakończenie sezonu dla chłopaków którzy odchodzą?
     • GreenArrow Zgłoś komentarz
      Kapitalna robota w F4 LM! Zanosi się też na bardzo ciekawe transfery. Według mnie każdy potrzebny. Mateusz Kus musi poprawić koordynację, balans, reakcję i czytanie gry. Gdyby oglądał
      Czytaj całość
      tyle meczów pod kątem obrony i pracy kołowego, co Mateusz Borek meczów piłki nożnej, pewnie i grałby lepiej. Bardzo dobrze, że dojdzie Patryk Walczak. Julen poduczy go gry w kole, ma kogo podpatrywać. No i jak widać Łucak na wypożyczenie - niestety ale odbiega znacząco od wymagań trenera. Uważam, że Kielce po tych transferach będą bezapelacyjnie w TOP5 najlepszych drużyn w Europie.
      • mammut Zgłoś komentarz
       Tak, ale u Mateusza ma, bo motorykę, albo ma się w genach, albo nie. U niego tego ewidentnie brak. Zresztą po przyjęciu go do Kielc, jego najważniejsze zadanie rozpisane przez
       Czytaj całość
       Talanta to zrzucenie wagi. To nie jest żadną tajemnicą i Talant i sam Mateusz o tym mówili. Zwał jak zwał, ostatecznie jego największą słabością i to taką co wali po oczach, jest słaba gra 1 na 1.
       • mammut Zgłoś komentarz
        Z Kusem problem jest taki, że jest bardzo słaby w grze jeden na jeden, bardzo mało zwrotny. Niestety, bo większość rozgrywających jest 30 kg lżejsza i znacznie szybsza od niego.
        Czytaj całość
        Dla przykładu, jego drużynowy kolega Zorman (doskonały w grze 1 na 1) ogrywa go jak chce i kiedy chce. Mateusz musi jeszcze coś z kg zrzucić i pracować baaardzo dużo nad żywotnością. Bo to właśnie stąd jego kary. Siła nadrabia brak szybkości /zwrotności.
        • GreatDeath Zgłoś komentarz
         Przydałoby się jakieś monstrum w obronie, Wiencek mógłby być dobrym transferem.