WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Vive w potrójnej koronie! Wielka feta mistrzów na kieleckim rynku

Kielecki rynek we wtorek zalała fala kibiców. Tysiące ludzi przyszło wraz z najlepszą ekipą Europy fetować sukcesy ubiegłego sezonu. - Kocham was. Za to, że byliście i jesteście! - dziękował fanom bramkarz Sławomir Szmal.
Maciej Szarek
Maciej Szarek
WP SportoweFakty / Anna Klepaczko

Zabawę za wszelką cenę popsuć chciała pogoda, bowiem w Kielcach padało i grzmiało od rana. Kibiców zła aura jednak nie zniechęciła, tłumnie stawili się oni na kieleckim rynku, by wspólnie ze swoimi ulubieńcami cieszyć się z najbardziej udanego sezonu w historii klubu. Pierwsi z nich na miejscu pojawili się grubo ponad godzinę przed planowanym przyjazdem podopiecznych Tałanta Dujszebajewa. W oczekiwaniu na dotarcie zespołu kibice mieli okazję poznać drużyny młodzieżowe kieleckiego klubu oraz przypomnieć sobie najważniejsze momenty sezonu. Zawodnicy zaś wzięli wówczas udział w Mszy Św. w kieleckiej Katedrze. Po jej zakończeniu odkrytym busem przejechali przez miasto, by dotrzeć na kielecki rynek.

Gracze po kolei wychodzili na scenę i witali się z kibicami. Następnie w parach zadawali sobie pytania. Nie zabrakło odniesień do szalonego finału z niedzieli. - Ten sukces jeszcze do mnie nie dochodzi. Jeszcze w to nie wierzę, w poniedziałek oglądałem powtórkę - przyznał Michał Jurecki.- Wierzyłem do końca, trzeba zawsze wierzyć - mówił z kolei Manuel Strlek. Rok podsumował zaś Mateusz Kus. - To był sezon marzeń, wygraliśmy wszystko co się dało. To też zasługa kibiców, którzy byli z nami zawsze. To zaszczyt dla was grać - stwierdził obrotowy.

Ukłonów w stronę publiczności było co niemiara. - Pamiętam jak przegraliśmy w Skopje dziesięcioma bramkami. Kibice przyszli i wsparli nas na treningu - przypominał trener Dujszebajew. - Jesteście wielcy. Wiem, że każę na siebie długo czekać, sam nie mogę doczekać się powrotu na parkiet - mówił Mariusz Jurkiewicz.

ZOBACZ WIDEO #dziejesienazywo. Kontrowersje wokół olimpijskich rozgrywek. "Ten system jest niesprawiedliwy"

Atmosferę dodatkowo podgrzał mistrz ceremonii - Bertus Servaas. Prezes kieleckiego klubu z pompą potwierdził nowe transfery: Alexa Dujszebajewa oraz Marko Mamića. - Transfer młodego Dujszebajewa był najtrudniejszym w mojej karierze - przyznał Servaas. Ogłosił również, że Darko Djukić dołączy do kieleckiego klubu już tego lata. Sternik Vive Tauronu Kielce  wyznaczył też nowe cele dla swojej drużyny: - Chcemy wygrać Super Globe, a potem jako pierwsi w historii obronić tytuł Ligi Mistrzów! - przyznał holender z polskim paszportem.

Mistrzowska feta była również doskonałą okazją do pożegnania odchodzących z klubu zawodników. - Nigdy nie grałem przed taką publicznością, przeprowadzka do Kielc była najlepszą decyzją w mojej karierze - mówił wzruszony Grzegorz Tkaczyk. - Dziękuję. Wielkie dziękuję. To były wspaniałe cztery lata z wielkimi sukcesami - stwierdził Ivan Cupić. Wtórowali mu rodacy: Marin Sego oraz Denis Buntić. 

Podziękowań i gratulacji nie było końca. List przysłał nawet Prezydent. Poseł Tarczyński poszedł jednak o krok dalej - Zbudujemy nową halę. Na 15 tysięcy miejsc. Za mojej kadencji ruszą prace, przyrzekam - decyzja spotkała się z niemałym aplauzem. 

Po wygłoszonych przemówieniach przyszedł czas na szampany i upragnione podniesienie pucharu. I chociaż padało, wszyscy byli w dobrych humorach.

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (4):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
 • asport 1
  Wydano kupę pieniędzy, że przyjmować pociągi InterCity. Opóźniono to połączenie bezsensownie. Średnia ilość pasażerów we Włoszczowej to poniżej jednej osoby na pociąg. Zatrzymywanie pociągu Inter City dla jednego pasażera to idiotyzm. Pierwszy sort Polaków zwykle "myśli" inaczej.
  W Docent To słabo pamiętasz, o budowie peronu we Włoszczowie mówiło sie już od końca lat 70-tych, to po pierwsze, po drugie PiS nie musiał wzmacniać poparcia dla Gosiewskiego, bo on miał tu olbrzymie poparcie za wszystko co robił dla regionu, chociaż też był spadochroniarzem, bo pochodził zdaje się z Pomorza. Jak przyjedziesz do Kielc to nawet ludzie nienawidzący PiSu powiedzą, ze to był najlepszy poseł, jakiego Świetokrzyskie miało w III RP. A z dworca we Włoszczowie korzysta rzeczywiście sporo osób obecnie.
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • W Docent 1
  To słabo pamiętasz, o budowie peronu we Włoszczowie mówiło sie już od końca lat 70-tych, to po pierwsze, po drugie PiS nie musiał wzmacniać poparcia dla Gosiewskiego, bo on miał tu olbrzymie poparcie za wszystko co robił dla regionu, chociaż też był spadochroniarzem, bo pochodził zdaje się z Pomorza. Jak przyjedziesz do Kielc to nawet ludzie nienawidzący PiSu powiedzą, ze to był najlepszy poseł, jakiego Świetokrzyskie miało w III RP. A z dworca we Włoszczowie korzysta rzeczywiście sporo osób obecnie.
  asport "Zbudujemy halę na 15 tysięcy" to nieodpowiedzialna wypowiedź posła Tarczyńskiego. Skąd 15 tysięcy? Servaas i inni sugerują budowę hali na około 8 tysięcy miejsc. Tarczyński jest niezorientowany, rzuca obietnicę w ciemno, ponieważ teraz nie ma już wyjścia, nie może powiedzieć "NIE", nie może publicznie odmówić - natychmiast straciłby poparcie a wraz z nim i PIS. Zatem hala w Kielcach powstanie, ale o jej wielkości niech najlepiej zadecydują fachowcy nie z PIS-u. . Pamiętam jak za poprzednich swoich rządów PIS zdecydował o budowie dworca kolejowego we Włoszczowie, by się tam zatrzymywały pociągi Inter City (!). Wszystko tylko po to, aby wzmocnić poparcie dla posła Gosiewskiego Wywalono grube pieniądze, a średnio na dzień z dworca korzystał 1 (słownie: jeden) pasażer. To nie żart.
  [ pokaż odpowiedzi ] Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
 • Prolog 0
  Często kursuję na trasie Warszawa - Kraków i mogę z czystym sumieniem powiedzieć, że w weekendy całkiem sporo osób wsiada , bądź też wysiada na stacji we Włoszczowej
  Odpowiedz Zgłoś Zablokuj
Pokaż więcej komentarzy (1)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Pokaż więcej komentarzy (4)
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×