El. ME 2016: reprezentacja Polski zmiażdżyła Finlandię. Biało-Czerwone zagrają na Euro w Szwecji!

W ramach eliminacji do Mistrzostw Europy reprezentacja Polski zmierzyła się z Finlandią i zmiażdżyła rywalki 33:11. Dzięki wygranej Węgier ze Słowacją, Biało-Czerwone są pewne awansu na Euro w Szwecji.

Małgorzata Boluk

Mocno odświeżona kadra Biało-Czerwonych podeszła do środowego spotkania jako niekwestionowany faworyt. Każdy inny wynik niż wysoka wygrana podopiecznych Kima Rasmussena byłby sporą niespodzianką. Do takiej jednak nie doszło. Przy jednoczesnej porażce Słowacji z kadrą Węgier, nasze reprezentantki są pewne udziału w Mistrzostwach Europy Kobiet w Szwecji.

Polki dominowały od pierwszych minut. Ze swoich zadań perfekcyjnie wywiązywała się Karolina Kudłacz-Gloc. Napędzała zespół, skutecznie kończyła akcje i asystowała. Ze zdobytych bramek cieszyła się także powracająca po kontuzji Kinga Grzyb. A między słupkami problemów z czytaniem akcji rywalek nie miała Anna Wysokińska. W pierwszej połowie dała się pokonać jedynie trzy razy. Niektóre rzuty Finek łapała nawet w ręce.

Reprezentacja Polski podeszła do meczu z grupowym outsiderem w pełni zaangażowana i po kwadransie prowadziła różnicą ośmiu bramek. Selekcjoner naszej kadry pozwolił sobie wówczas na rotacje składem i wprowadził na plac gry Katarzynę PasternakPatrycję KrólikowskąEmilię Galińską oraz Joannę Szarawagę. Na środku obrony wraz z Moniką Stachowską niezmiennie występowała Aleksandra Zimny. Duńczyk testował również Adriannę Płaczek i Weronikę Kordowiecką.

Po zmianie stron Finlandia zaskoczyła. W ciągu dziesięciu minut rzuciła dwa razy więcej bramek niż w trakcie pierwszej części meczu. Ekipa Biało-Czerwonych nie obniżyła lotów i dalej walczyła o jak najwyższą wygraną. Nasz zespół miał mnóstwo okazji do kontrataków, gdzie nie myliła się dobrze dysponowana Katarzyna Pasternak. Reprezentacja Polski zmiażdżyła przeciwniczki i awansowała na mistrzostwa Europy.

Finlandia - Polska 11:33 (3:17)

Finlandia: Koskinen - Cainberg 2, Hilli 2, Roos 1/1, Lindholm, Kulju 2, Lillqvist 2, Narakka, Holopainen 1, Harri 1, Genberg.