Kokpit Kibice
Relacje na żywo
 • wszystkie
 • Piłka Nożna
 • Siatkówka
 • Żużel
 • Koszykówka
 • Piłka ręczna
 • Skoki narciarskie
 • Tenis

Powstało Wybrzeże Gdańsk Handball SA. Spółka ma nowego prezesa

W ostatnich dniach na mocy uchwały Walnego Zgromadzenia członków Stowarzyszenia Piłki Ręcznej Wybrzeże, zawiązana została spółka Wybrzeże Gdańsk Handball SA. Będzie ona aplikowała do Ligi Zawodowej.
Michał Gałęzewski
Michał Gałęzewski

Stuprocentowym akcjonariuszem Wybrzeże Gdańsk Handball SA jest SPR Wybrzeże Gdańsk, na którego czele pozostaje Zbigniew Trzoska. Stowarzyszenie będzie odpowiadało tylko za szkolenie młodzieży. Za pierwszy zespół będzie odpowiadała Spółka, której prezesem został Mariusz Zawadzki, a wiceprezesem Adam Skorżyński. Zbigniew Trzoska będzie przewodniczącym Rady Nadzorczej, w skład którego wejdą też Serge Bosca i Tomasz Rzepnicki.

Gdański klub został zaproszony do Ligi Zawodowej i aktualnie są czynione starania, by spełnił wszystkie możliwe wymogi, aby móc w niej zagrać. Ważne jest to, że od początku działania Wybrzeże nie miało żadnych długów, a także prowadzi wiele grup młodzieżowych. Zarząd klubu we współpracy z firmą Brandmaker stworzył też nowy logotyp.

Nowe logo gdańskiego klubu Nowe logo gdańskiego klubu
Jeszcze w czerwcu Wybrzeże ma złożyć wszystkie potrzebne dokumenty do aplikacji do Ligi Zawodowej. - Prace są bardzo zaawansowane niemniej jednak z uwagi na skalę projektu, na tą chwilę musimy jeszcze poczekać z konkretnymi informacjami. Z całą pewnością jak tylko będą jakieś oficjalne wiadomości, będziemy państwa informować - powiedział prezes Zawadzki.

ZOBACZ WIDEO Euro 2016. Arkadiusz Milik i Gladiator. "Pomysł wziął się od Boruca" (źródło TVP)

Czy kluby, które nie uzyskały prawa gry w PGNiG Superlidze (spadły z ligi, nie awansowały) powinny być brane pod uwagę w kontekście Ligi Zawodowej?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (4):

 • zielin Zgłoś komentarz
  Kielce - stolica narcyzmu i zadufania. Życzę Gdańskowi, żeby zagrali w Superlidze, a widzę, że jest szansa stworzyć tam pewny finansowo ośrodek piłki ręcznej. To ważne, bo mamy
  Czytaj całość
  przykład ostatni - Mielec. Tam walka trwała do ostatniej chwili, w gdańsku problemu nie ma jak widać. Jeszcze solidny skład i sądzę, że piłka ręczna zagości na dłużej w Gdańsku, w sensie Superligi.
  • Prawdziwy znawca Zgłoś komentarz
   No właśnie dlatego że nie robili wcześniej długów jak np 4 ostatnie drużyny poprzedniego sezonu Superligi ktore zakontraktowały zawodników i im nie zapłaciły. Teraz muszą szukać
   Czytaj całość
   pomocy miast w spłacie tych długów więc sam wybierz który model ci bardziej odpowiada jako kibicowi.
   • Złoty Bogdan Zgłoś komentarz
    Największym atutem Wybrzeża jest........brak długów, gratulujemy.
    • emeryt45 Zgłoś komentarz
     Uważam, że kluby które spadły i nie awansowały winny , jeżeli spełniają wymogi być LZ bo jest to jakby rekompensata za brak awansów przez kolejne trzy lata.
     Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
     ×
     Sport na ×