WP SportoweFakty.wp.pl – wiadomości sportowe, relacje live, wyniki meczów

Kokpit Kibice
Relacje na żywo
  • wszystkie
  • Piłka Nożna
  • Siatkówka
  • Żużel
  • Koszykówka
  • Piłka ręczna
  • Skoki narciarskie
  • Tenis

Terminarz Ligi Mistrzów gr. C i D: ciekawa inauguracja w Czechowie i Kijowie

Między 21 a 25 września wystartują zmagania w grupach C i D Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. W premierowej serii spotkań najciekawiej zapowiadają się mecze w Czechowie oraz w Kijowie.
Maciej Wojs
Maciej Wojs
WP SportoweFakty / Szymon Łabiński

W pierwszym ze wspomnianych miast mistrzowie Rosji, Czechowskie Niedźwiedzie, podejmą wicemistrza Hiszpanii, Naturhouse La Rioja. To zdecydowanie najbardziej interesujące spotkanie 1. kolejki w grupie C. W grupie D do podobnej rangi urasta starcie mistrza Ukrainy HC Motoru Zaporoże z trzecią ekipą francuskiej LNH, HBC Nantes.

W pozostałych meczach premierowej serii gier w grupie C Metalurg Skopje zmierzy się z Elverum Handball, a Montpellier Agglomeration HB zagra ze zwycięzcą turnieju kwalifikacyjnego nr 1. W grupie D dojdzie ponadto do spotkania Team Tvis Holstebro z Dinanem Bukareszt oraz Besiktas Mogaz Stambuł z triumfatorem drugiego turnieju eliminacyjnego.

Zmagania w grupach C i D potrwają od 21 września do 12 lutego 2017. Dwie najlepsze drużyny z obu grup zagrają w fazie play-off (marzec 2017). Zwycięzcy dwumeczów zakwalifikują się do fazy TOP 16, w której rywalizować będą z ekipami z grup A i B.

ZOBACZ WIDEO #dziejesienaeuro. "Taka szansa może się powtórzyć dopiero za kilkadziesiąt lat"

Terminarz grup C i D:

1. kolejka (21-25 września):

Grupa C:
Metalurg Skopje - Elverum Handball
Czechowskije Miedwiedi - Naturhouse La Rioja
Montpellier Agglomeration HB - zwycięzca turnieju kwal. nr 1

Grupa D:
Team Tvis Holstebro - Dinamo Bukareszt
HC Motor Zaporoże - HBC Nantes
Besiktas Mogaz Stambuł - zwycięzca turnieju kwal. nr 2

2. kolejka (28 września - 2 października):

Grupa C:
Naturhouse La Rioja - Montpellier Agglomeration HB
zwycięzca turnieju kwal. nr 1 - Metalurg Skopje
Elverum Handball - Czechowskije Miedwiedi

Grupa D:
HBC Nantes - Besiktas Mogaz Stambuł
zwycięzca turnieju kwal. nr 2 - Team Tvis Holstebro
Dinamo Bukareszt - HC Motor Zaporoże

3. kolejka (5-9 października):

Grupa C:
Naturhouse La Rioja - zwycięzca turnieju kwal. nr 1
Czechowskije Miedwiedi - Metalurg Skopje
Elverum Handball - Montpellier Agglomeration HB

Grupa D:
HBC Nantes - zwycięzca turnieju kwal. nr 2
HC Motor Zaporoże - Team Tvis Holstebro
Dinamo Bukareszt - Besiktas Mogaz Stambuł

4. kolejka (12-16 października):

Grupa C:
zwycięzca turnieju kwal. nr 1 - Elverum Handball
Montpellier Agglomeration HB - Czechowskije Miedwiedi
Metalurg Skopje - Naturhouse La Rioja

Grupa D:
zwycięzca turnieju kwal. nr 2 - Dinamo Bukareszt
Besiktas Mogaz Stambuł - HC Motor Zaporoże
Team Tvis Holstebro - HBC Nantes

5. kolejka (19-23 października):

Grupa C:
Elverum Handball - Naturhouse La Rioja
Montpellier Agglomeration HB - Metalurg Skopje
zwycięzca turnieju kwal. nr 1 - Czechowskije Miedwiedi

Grupa D:
Besiktas Mogaz Stambuł - Team Tvis Holstebro
Dinamo Bukareszt - HBC Nantes
zwycięzca turnieju kwal. nr 2 - HC Motor Zaporoże

6. kolejka (9-13 listopada):

Grupa C:
Naturhouse La Rioja - Elverum Handball
Metalurg Skopje - Montpellier Agglomeration HB
Czechowskije Miedwiedi - zwycięzca turnieju kwal. nr 1

Grupa D:
Team Tvis Holstebro - Besiktas Mogaz Stambuł
HBC Nantes - Dinamo Bukareszt
HC Motor Zaporoże - zwycięzca turnieju kwal. nr 2

7. kolejka (16-20 listopada):

Grupa C:
Elverum Handball - Metalurg Skopje
Naturhouse La Rioja - Czechowskije Miedwiedi
zwycięzca turnieju kwal. nr 1 - Montpellier Agglomeration HB

Grupa D:
Dinamo Bukareszt - Team Tvis Holstebro
HBC Nantes - HC Motor Zaporoże
zwycięzca turnieju kwal. nr 2 - Besiktas Mogaz Stambuł

8. kolejka (23-27 listopada):

Grupa C:
Montpellier Agglomeration HB - Naturhouse La Rioja
Metalurg Skopje - zwycięzca turnieju kwal. nr 1
Czechowskije Miedwiedi - Elverum Handball

Grupa D:
Besiktas Mogaz Stambuł - HBC Nantes
Team Tvis Holstebro - zwycięzca turnieju kwal. nr 2
HC Motor Zaporoże - Dinamo Bukareszt

9. kolejka (30 listopada - 4 grudnia):

Grupa C:
Elverum Handball - zwycięzca turnieju kwal. nr 1
Czechowskije Miedwiedi - Montpellier Agglomeration HB
Naturhouse La Rioja - Metalurg Skopje

Grupa D:
Dinamo Bukareszt - zwycięzca turnieju kwal. nr 2
HC Motor Zaporoże - Besiktas Mogaz Stambuł
HBC Nantes - Team Tvis Holstebro

10. kolejka (8-12 lutego):

Grupa C:
zwycięzca turnieju kwal. nr 1 - Naturhouse La Rioja
Metalurg Skopje - Czechowskije Miedwiedi
Montpellier Agglomeration HB - Elverum Handball

Grupa D:
zwycięzca turnieju kwal. nr 2 - HBC Nantes
Team Tvis Holstebro - HC Motor Zaporoże
Besiktas Mogaz Stambuł - Dinamo Bukareszt

Faza pucharowa:

Play-offy (1. mecz) - 1-5 marca
Play-offy (2. mecz) - 8-12 marca

TOP 16 (1. mecz) - 22-26 marca
TOP 16 (2. mecz) - 29 marca - 2 kwietnia

Ćwierćfinał (1. mecz) - 19-23 kwietnia
Ćwierćfinał (2. mecz) - 26-30 kwietnia

Losowanie par turnieju Final4 - 2 maja

Final4 - 3-4 czerwca

Polub Piłkę Ręczną na Facebooku
Zgłoś błąd
inf. własna

Komentarze (0):

[ Anuluj ] Odpowiadasz na komentarz:

Dowiedz się jak umieszczać linki od tagów, pogrubiać tekst, itp.
Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×