Rio 2016: grupowi rywale polskich szczypiornistów podali skład na igrzyska

Selekcjonerzy reprezentacji Szwecji, Staffan Olsson i Ola Lidgren, ogłosili 14-osobowy skład, który wystąpi na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. W kadrze znalazł się m.in. Kim Andersson, którego wyjazd do Brazylii stał pod znakiem zapytania.

Maciej Wojs
Maciej Wojs
Materiały prasowe / Sascha Klahn / EHF

Gra 33-letniego rozgrywającego w Rio była niepewna ze względu na problemy z kolanem. Olsson i Lindgren zdecydowali się go jednak powołać, na wszelki wypadek na rezerwie umieszczając jednak innego prawego rozgrywającego, Albina Lagergrena. Drugim rezerwowym został bramkarz, Mikael Aggefors.

W 14-osobowym składzie Szwedów jest kilka niespodzianek. Olsson i Lindgren zaryzykowali - do Rio zabiorą tylko jednego środkowego rozgrywającego (Jim Gottfridsson) i jednego prawoskrzydłowego (Mattias Zachrisson). W kadrze znaleźli się ponadto młodziutki Jerry Tollbring, który debiutował w zespole na EHF Euro 2016 oraz dotychczasowy rezerwowy, Jonathan Stenbäcken. Do zespołu wracają też wspomniany Andersson i Gottfridsson.

W porównaniu ze styczniowymi mistrzostwami Europy, w składzie Szwedów doszło do kilku zmian. Nie ma m.in. Markusa Olssona, Jespera Konradssona, Viktora Ostlunda i Andreasa Cederholma, a także kontuzjowanych Jonasa Källmana i Niclasa Ekberga.

Liderami Szwedów w Rio powinni być bramkarz Mattias Andersson, obrotowy Andreas Nilsson, wspomniany Kim Andersson i defensor Tobias Karlsson.

ZOBACZ WIDEO W Amsterdamie próba generalna Polaków przed Rio (źródło TVP)

Na igrzyskach rywalami Skandynawów, oprócz Polaków, będą Brazylijczycy, Niemcy, Egipcjanie i Słoweńcy. Turniej rozpocznie się 6 sierpnia.

Skład reprezentacji Szwecji na IO w Rio 2016:

Bramkarze: Mattias Andersson (SG Flensburg-Handewitt, Niemcy), Mikael Appelgren (Rhein-Neckar Löwen, Niemcy).

Rozgrywający: Lukas Nilsson (THW Kiel, Niemcy), Philip Stenmalm (KIF Kolding, Dania), Jonathan Stenbäcken (TBV Lemgo, Niemcy), Jim Gottfridsson (SG Flensburg-Handewitt, Niemcy), Kim Andersson (Ystads IF), Johan Jakobsson (SG Flensburg-Handewitt, Niemcy), Tobias Karlsson (SG Flensburg-Handewitt, Niemcy).

Skrzydłowi: Fredrik Petersen (Malmoe HK), Jerry Tollbring (IFK Kristianstad), Mattias Zachrisson (Füchse Berlin, Niemcy).

Obrotowi: Andreas Nilsson (Telekom Veszprem, Węgry), Jesper Nielsen (Paris Saint-Germain HB, Francja).

Już uciekasz? Sprawdź jeszcze to:
×
Sport na ×