Liga Mistrzyń na półmetku (wyniki)

Zdjęcie okładkowe artykułu:  /
/

Pierwsza runda spotkań fazy zasadniczej Ligi Mistrzyń za nami. W grupie pierwszej miano niepokonanej drużyny zachowało Hypo Niederösterreich, które w meczu na szczycie pokonało Viborg HK. W grupie drugiej sytuacja jest na tyle skomplikowana, że wszystkie cztery zespoły mają jeszcze teoretyczne szanse na awans do półfinału.

W tym artykule dowiesz się o:

W grupie 1 doszło do spotkania dwóch niepokonanych dotąd drużyn. W Wiedniu Hypo Niederösterreich podejmowało Viborg HK. Obie ekipy miały po 4 punkty a zwycięstwo którejś z nich w zasadzie zapewniało jej awans do półfinału. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Żadna z drużyn nie była w stanie wywalczyć sobie przewagi. Od stanu 10:10 to jednak Austriaczki zdołały rzucić 6 bramek, same tracąc tylko 3. Do przerwy prowadziły 16:13. W drugiej części spotkania gospodynie starały się kontrolować mecz. Dunki walczyły o zniwelowanie straty jednak nie udało im się to w dużej mierze z tego powodu iż gospodynie zdołały zredukować zagrożenie ze strony najlepszej strzelczyni Viborga, Bojany Popović, która zdobyła tylko 4 bramki. Ostatecznie uległy 28:31 i spadły na drugie miejsce w tabeli. Najwięcej celnych trafień dla Hypo, osiem, zanotowała Timea Toth. Dla Dunek 7 bramek rzuciła Grit Jurack. W drugim spotkaniu tej grupy walkę o zachowanie szans na awans stoczyły Ikast-Brande EH i Podravka Koprivnica. W pierwszej części ton grze nadawały gospodynie. Prowadziły nawet 8:4. Do przerwy wygrywały 15:13. Po zmianie stron sytuacja zupełnie się odwróciła. Chorwatki zaczęły grać lepiej i wyszły na prowadzenie 21:20. Dzięki dobrej postawie bramkarki Ivany Jelcić pod koniec meczu prowadziły już 28:26, a ostatecznie zwyciężyły 31:28. Najwięcej bramek dla Podravki, siedem, rzuciła Kristina Franic. Dla gospodyń siedem celnych trafień zanotowała Gro Hammerseng. W następnej kolejce Ikast podejmie Hypo, natomiast Chorwatki, Viborg HK.

W drugiej grupie sytuacja nie jest tak klarowna. Niespodziewanej porażki doznało bowiem Györi Audi ETO, które uległo 26:28 rumuńskiemu C.S. Oltchim Rm. Valcea. Gospodynie rozpoczęły rozgrywki od porażki w Czarnogórze, jednak następne dwa mecze wygrały. Węgierki natomiast liczyły na trzecie zwycięstwo, które w sytuacji jaka była w grupie zagwarantowało by im w zasadzie awans do półfinału. Od początku meczu w Valcei trwał pojedynek strzelecki pomiędzy Georgetą Narcisa Lecusanu i Anity Görbicz. Pierwsza z nich w całym spotkaniu rzuciła 7, natomiast druga, 10 bramek. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana. Dopiero w końcówce tej części gospodynie zdołały wypracować sobie dwubramkową przewagę. Po 30 minutach było 16:14. Druga połowa wyglądała podobnie do pierwszej. Węgierki starały się walczyć, zawodniczki Oltchim kontrolowały wynik. Ostatecznie gospodynie wygrały 28:26 i awansowały na pierwsze miejsce w tabeli. Pierwsze zwycięstwo odniósł Krim Mercator Lublana, który zdecydowanie pokonał Buducnost T-Mobile Podgorica. Czarnogórzanki przegrały drugi mecz z rzędu i spadły na ostatnie miejsce w tabeli. Pierwsza część meczu była bardzo wyrównana. Drużyny zdobywały bramka za bramkę, jednak jednym trafieniem wygrały ją gospodynie (15:14). W drugich 30 minutach niespodziewanie to Krim zaczął dominować. Wyszedł na prowadzenie 24:20, a 5 minut przed końcem wygrywał 31:26 i było pewne, że odniesie bardzo ważne zwycięstwo. Ostatecznie Słowenki wygrały 35:28. Osiem bramek dla gospodyń zdobyła Dijana Golubić. Tyle samo celnych trafień dla Buducnosti zanotowała Katarina Bulatović. W następnej kolejce Czarnogórzanki zagrają u siebie z Györi Audi ETO, natomiast Krim podejmie C.S. Oltchim Rm. Valcea.

Wyniki 3. kolejki fazy zasadniczej Ligi Mistrzyń

Grupa 1

Hypo Niederösterreich - Viborg HK 30:28 (16:13)

Ikast-Brande EH - Podravka Koprivnica 28:31 (15:13)

Tabela

<B>P</b> <B>Drużyna</b> <B>M</b> <B>Z</b> <B>R</b> <B>P</b> <B>Bramki</b> <B>Pkt</b>