Cztery wzmocnienia Sokoła Browar Kościerzyna

Zdjęcie okładkowe artykułu: WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska
WP SportoweFakty / Agnieszka Skórowska
zdjęcie autora artykułu

Czterej zawodnicy grający wcześniej w klubach z Trójmiasta dołączyli do Sokoła Browar Kościerzyna. Mają oni zastąpić szczypiornistów, którzy opuścili kościerski klub.

W Sokole Browar Kościerzyna nie będzie grało kilku ważnych zawodników. Do Wybrzeża Gdańsk odeszli Maciej Pieńczewski i Michał Skwierawski, Spójnię Gdynia zasilił Adam Lisiewicz, a ponadto dalej w drużynie nie będą grali Michał Świrkula, Seweryn Żynda oraz Wojciech Kasperek.

Sokół Browar pozostał więc bez bramkarzy. Drużynę wzmocnili dwaj zawodnicy na tę pozycję - Sebastian Sokołowski, który reprezentował ostatnio Wybrzeże Gdańsk, a także były szczypiornista Spójni - Łukasz Skowron. Z północnej części Trójmiasta dołączyli także Michał Derdzikowski i Michał Chyła.

Ekipa z Kaszub trenuje już przed startem nowego sezonu. - Przygotowujemy się na swoich obiektach. Mamy zaplanowane sparingi ze Spójnią Gdynia, GKS-em Żukowo i Polskim Cukrem Pomezanią Malbork. Ten etap zakończymy turniejem w Gdańsku na początku września - powiedział Andrzej Gryczka, trener zespołu.

Czy drużyna będzie notowała wyniki lepsze niż w ubiegłym sezonie? - Zobaczymy co będzie. Wydaje mi się, że nasz poziom jest utrzymany. Będziemy się starali skupić na tym, by nie stracić u siebie punktów i zdobyć ich jak najwięcej na wyjazdach. Najważniejszym aspektem są kontuzje - oby obyło się bez nich. Poprzedni sezon zaczęliśmy świetnie, a później się posypało. Na razie wszyscy są zdrowi i mocno pracują. Myślę, że będzie dobrze - dodał Gryczka.

ZOBACZ WIDEO Otylia Jędrzejczak: Trener koordynator powinien to sprawdzić kilkadziesiąt razy (źródło TVP)

{"id":"","title":""}

Źródło artykułu: