Memoriał Walleranda. Sokół Browar - GKS Żukowo: dogrywka wyłoniła finalistę

W drugim półfinale V Memoriału Leona Walleranda Sokół Browar Kościerzyna pokonał po dogrywce beniaminka I ligi mężczyzn - GKS Żukowo 29:27. W finale podopieczni Andrzeja Gryczki zmierzą się z Wybrzeżem Gdańsk.

Joanna Chmara
WP SportoweFakty / Michał Domnik

Spotkanie rozpoczęło się od bramki GKS-u rzuconej przez Jakuba Korbusa. Przez większą część pierwszej połowy na boisku lepiej prezentowali się jednak zawodnicy z Kościerzyny. Spośród nich skutecznością wyróżniał się Maciej Reichel. Po jego bramce w 20. minucie spotkania było już 10:6.

Zawodnikom z Żukowa, którzy szykują się do debiutu w I lidze przez długi czas brakowało skuteczności i pomysłu, by pokonać stojącego w bramce rywali Sebastiana Sokołowskiego. Pod koniec pierwszej części spotkania GKS zwiększył tempo ataków i po 30 minutach na tablicy widniał wynik 13:11.

Po przerwie z nową energią wznowili spotkanie zawodnicy GKS-u. Dwie bramki z rzędu zdobył Damian Kaniowski, a chwilę później do bramki Sokoła trafił Szymon Adamczyk i po długim czasie szczypiorniści z Żukowa wyszli na prowadzenie.

Od tego momentu spotkanie zrobiło się bardzo wyrównane. Drużyny walczyły punkt za punkt, świetnymi interwencjami wyróżniali się bramkarze po obu stronach boiska.

Emocji nie brakowało do samego końca regulaminowego czasu gry. Minutę przed końcem meczu po bramce znakomicie dysponowanego Szymona Kmiecia Sokół Browar prowadził 25:24. Sekundy przed końcowym gwizdkiem odpowiedział Dmytro Bruy i doprowadził do dogrywki.

W doliczonym czasie drużyny również prezentowały bardzo wyrównany poziom i zaciekle walczyły o awans do finału memoriału. W 8. minucie dogrywki do bramki GKS-u trafił Łukasz Szala, a dwie minuty później Tymoteusz Zimmermann, co dało zawodnikom z Kościerzyny zwycięstwo 29:27. W piątkowym finale zagrają z Wybrzeżem Gdańsk. GKS zmierzy się w starciu o III miejsce ze Spójnią Gdynia.

Sokół Browar Kościerzyna - GKS Żukowo 29:27 (13:11, 25:25)

Sokół Browar: Sokołowski, Skowron - Kmieć 8, Reichel 4, Szala 4, Derdzikowski 4, Czaja 2, Chyła 2, A.Bronk. 2, Jasowicz 1, Piechowski 1, Zimmermann 1, T.Bronk.
Karne: 1/2.
Kary: 10 min (Zimmermann 4 min., Derdzikowski 2 min., Kmieć 2 min., Czaja 2 min.).

GKS: Kaczmarek, Muńko, Grugel - Bruy 9, Babieracki 5, Czarnecki 4, Adamczyk 3, Radecki 3, Kaniowski 2, Ciszewski 1,Korbus, Dzierżawski.