IHF Super Globe: Al Sadd uzupełnił stawkę półfinalistów

Czwarty ćwierćfinałowy pojedynek IHF Super Globe zakończył się wygraną katarskiego Al Sadd nad australijskim Sydney University 34:18.

Wiktor Gumiński
piłka do szczypiorniaka WP SportoweFakty / Michał Domnik / Na zdjęciu: piłka do szczypiorniaka

Ostatnia poniedziałkowa konfrontacja na turnieju w Katarze przyniosła zdecydowanie najmniej emocji. Od pierwszej minuty było widać, że oba zespoły dzieli różnica kilku klas. Najlepiej obrazuje to fakt, że już w 13. minucie Al Sadd prowadził aż 9:1. Do australijskiej bramki regularnie trafiali w tym czasie Abdulla Al Karbi oraz Mustafa Alkrad (po 3 razy).

Gracze z Sydney nie mieli po swojej stronie żadnych argumentów, choćby dlatego, że kompletnie nie potrafili znaleźć sposobu na bardzo dobrze dysponowanych bramkarzy rywali. Zarówno Darko Stanić, jak i Rasheed Yusuff bronili bowiem ze skutecznością oscylującą w okolicach 40 procent.

Widząc, co się święci, szkoleniowiec katarskiego zespołu Chouaib Kafi pozwolił na grę wszystkim swoim zawodnikom. Tylko jeden z nich, Amir Bannour, spędził na boisku mniej niż 10 minut.

Po wygraniu pierwszej połowy 18:8, ekipa Al Sadd nieco spuściła z tonu. Mimo to jej przewaga była niezmiernie wyraźna także w drugiej części. Do siatki Katarczyków jako jedyni trafiali właściwie Adria Cumplido i V. Daan. Ich gole były jednak niczym w porównaniu z ofensywnym potencjałem przeciwka, który pewnie awansował do kolejnej rundy IHF Super Globe.

Półfinałowym rywalem Al Sadd będzie niemieckie Füchse Berlin.

Al Sadd - Sydney University 34:18 (18:8)

Al Sadd: Stanić (5/12 - 42 proc.), Yussuf (7/18 - 39 proc.) - Alkrad 6, Ahmad 4, Al Karbi 4, Saied 4, Soussi 4, Tomić 4, Al Ghamdi 2, Bannour 2, Ben Abdulrazaq 2, Ahmed 1, Awn 1, Ali Kenaoui, Shaban